VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci”

III-nagroda-SP--OLiwia-Boroszko-z-Kraczkowej-Kopiowanie

537 prac z Hongkongu, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Kazachstanu i Polski napłynęło na VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Papież Franciszek w oczach dzieci”. Konkurs organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku, a jego celem jest popularyzowanie postaci Papieża Franciszka wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie do pracy twórczej, rozwijanie wyobraźni artystycznej i zainteresowań w zakresie sztuk plastycznych. Konkurs dociera do przedszkolaków i podopiecznych ze świetlic terapeutycznych, ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości. Przez okres 7 lat wpłynęły 1702 prace z USA, Kazachstanu, Chin, Ukrainy, Litwy i Polski.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu objęli: abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski, abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki i administrator apostolski diecezji kaliskiej. Jury pod przewodnictwem prof. UAM dr hab. Beaty Koteckiej z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznało nagrody i wyróżnienia:

Kategorii przedszkoli: wyróżnienie: Nikodem Banasiak z Kalisza, Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej, Nikola Misiak z Czermina Zespół Szkół Publicznych w Czerminie, Nikola Gargała z Kraczkowej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej, Aleksandra Szymczak z Dobrej Przedszkole Samorządowe w Dobrej. III Nagroda: Gabriel Szkudlarek z Kalisza Przedszkole Sióstr Felicjanek im. Bł. Marii Angeli Truszkowskiej, II Nagroda: Hanna Grochowska z Podbieli Szkoła Podstawowa w Podbieli. I Nagroda: Wiktoria Talarek z Warszawy Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 86 w Warszawie. Kategoria Szkoła Podstawowa: Wyróżnienie: Kamil Sprutta z Rydzyny, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie, Aleksandra Zając z Pniew Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach, Maja Fudala z Zakopanego, Szkoła Podstawowa z oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Zakopanem, Łucja Nowak ze Szczytnik Zespół Szkół w Szczytnikach. III NAGRODA: Oliwia Boroszko z Kraczkowej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kraczkowej. II NAGRODA: Wojciech Grochowski z Podbieli, Szkoła Podstawowa w Podbieli, I NAGRODA: Chan Po Chi, Angelo HONG KONG – CHINY.

Laureaci konkursu otrzymają srebrne monety i banknoty kolekcjonerskie, albumy książkowe z dedykacją hierarchów kościelnych i pobyty weekendowe (z opiekunem) w hotelach na terenie Polski. Jury zwróciło uwagę na malarskie interpretacje istoty osoby papieża w kontekście codziennego życia jak i również w sensie posługi, jaką pełni. W nagrodzonych pracach zachwyciły wieloelementowe kompozycje z silnym zazwyczaj centrum, w którym umieszczona jest postać papieża, wielobarwność, wykorzystanie różnych technik plastycznych: kredka, flamaster, pastela i techniki mieszane. Z powodu pandemii finał konkursu został przeniesiony na inny termin.


Seniorze! Zostań w domu!
Władysławów: Modlitwa i kwiaty dla Niepodległej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.