Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

W Bibliotece na bogato!

Biblioteka Miejska w Turku

Prawie 50 tys. złotych trafi do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach dwóch programów dotacyjnych „Partnerstwo dla Książki” oraz „Promocja literatury”. Dzięki pozyskanej kwocie od maja do listopada w turkowskiej bibliotece realizowany będzie projekt promujący czytelnictwo „Z książką można wiele”, a pod koniec roku przeprowadzone zostaną działania w ramach zadania „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”.

"Z książką można wiele" to kompleksowy i spójny szereg działań animujących czytelnictwo, skierowany do wszystkich grup wiekowych, których celem jest wzmocnienie funkcji kulturotwórczej biblioteki, a także aktywizacja społeczności lokalnej. W ramach zadania odbędą się: cykliczne spotkania "Niehandlowa z książką" - z pisarzami literatury dziecięcej, warsztatowe i teatralne; spotkania autorskie dla młodzieży i dorosłych "Zaczytaj się...w Turku"; akcje integrujące - głośnego czytania w przedszkolach, bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu ulubionej książki oraz konkurs fotograficzny dla rodzin "Pokaż jak czytasz". Reagując płynnie na technologiczne potrzeby czytelników w zadaniu zaplanowano także zaprojektowanie i uruchomienie mobilnej gry miejskiej, z wykorzystaniem utworów literackich. Część działań odbędzie się we współpracy z lokalnymi instytucjami oświatowymi oraz lokalnym klubem seniora, co przyczyni się do wzmocnienia wizerunku biblioteki jako miejsca zaufania społecznego.
Pozyskane środki pozwolą na zaproszenie do biblioteki takich twórców jak: Eliza Piotrowska, Justyna Bednarek, Rafał Witek, Przemysław Wechterowicz, Melania Kapelusz, Dariusz Rekosz, Łukasz Wierzbicki, Jakub Małecki, Jakub Żulczyk, Justyna Jodełka, Wojciech Chmielarz, Robert Małecki. Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 39 690,00 zł.

Z kolei drugi projekt „Jubileuszowo wokół Pietrzaka” zakłada realizację kompleksowych i spójnych działań promujących czytelnictwo, w tym także o zasięgu ogólnopolskim, których wspólną osią jest postać wielkiego, choć zapomnianego poety i publicysty, urodzonego w Turku Włodzimierza Pietrzaka. Najważniejszym z wydarzeń jest organizacja jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka, przeznaczonego zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, którego podsumowaniem będzie Finałowa Gala Poetycka. W ramach zadania odbędą się także wykłady, dotyczące życia i twórczości Włodzimierza Pietrzaka, I Turkowski Slam Poetycki, międzypokoleniowe warsztaty "Poezja wokół nas", a także w specjalny sposób zostanie zaaranżowana przestrzeń miejska. Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 26975 zł.

Materiał prasowy MBP w Turku

 

„Wolność jest w nas”
Kwiecień w Kinie „Tur”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.