W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do półek i wydłużone godziny otwarcia

Wolny dostęp do księgozbioru

Od poniedziałku, 14 września, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przywraca wolny dostęp do półek. Na razie zmiana ta dotyczy „serca” Biblioteki czyli Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży od lat 16.00. W pozostałych działach oraz na Filii nr 4 materiały nadal będzie podawać bibliotekarz. Jak informuje dyrektor instytucji, zmiana ta sukcesywnie będzie dotyczyć także pozostałych miejsc.

Wolny dostęp do półek to niejedyne udogodnienie, na jakie użytkownicy instytucji mogą liczyć od 14 września. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Turku wydłużyła także czas otwarcia wszystkich działów. Dzięki takiemu rozwiązaniu wypożyczanie zbiorów będzie możliwe w następujących godzinach:

Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży od lat 16, Wypożyczalnia Zbiorów Multimedialnych
- poniedziałek – piątek 9.00 – 18.30

Czytelnia Książek, Czasopism i Zbiorów Regionalnych (Wypożyczalnia krótkoterminowa)
- poniedziałek 9.00 – 16.00
- wtorek – piątek 9.00 – 18.30

Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży do lat 16 - ul. Dworcowa 5
- poniedziałek 10.00 – 18.00
- wtorek, środa 9.00 – 16.00
- czwartek, piątek 9.00 – 17.00

Filia nr 4 - ul. P.O.W 3A
- poniedziałek, wtorek, środa 14.00 – 19.00
- środa, czwartek, piątek 10.00 – 15.00

Filia nr 2 Nieczynna do odwołania

Możliwe będzie także skorzystanie z pomieszczenia Czytelni oraz znajdujących się tam stanowisk komputerowych. Należy jednak pamiętać, że Czytelników i Użytkowników Biblioteki nadal obowiązują wprowadzone procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w trakcie epidemii COVID-19 – miedzy innymi obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznych odległości. Wszystkie procedury znajdują się na stronie internetowej: http://biblioteka.turek.net.pl/regulamin/
Nowy partner dla dużych rodzin
Wyższe ceny na basenie? Drożej zapłacą mieszkańcy ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.