W Niplodramie przez świat

MDK Turek

Miejski Dom Kultury w Turku otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna na realizację zadania pod tajemniczą nazwą „w Niplodramie przez świat”.

Projekt "w Niplodramie przez świat" jest projektem edukacyjno-kulturalnym, adresowanym do młodzieży, przede wszystkim ze środowiska wykluczonego, z problemami uzależnień, patologią rodziny, niepełnosprawnościami i różnymi dysfunkcjami z jakimi borykają się na co dzień. Istotą jest dotarcie z warsztatami teatralnymi oraz stworzenie spektakl bazujący na improwizacji do miejsc, gdzie kultura nie jest obecna. Celem projektu jest wykształcenie w młodych, pogubionych ludziach nawyku uczestnictwa w kulturze oraz zniesienie barier, które decydują o marginalizacji ich uczestnictwa w sztuce. Młodzi ludzie dostaną szansę „dotknięcia” teatru, a także zmierzenia się ze swoimi słabościami, lękami i problemami.

Kwota dofinansowania pozyskana z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to 47 tyś. złotych. Koordynatorem projektu jest Sylwia Przybylska.

Weź udział w konkursie „Zielona Ławeczka„
Dobra: Makulaturę zbieramy o środowisko dbamy

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Tadeo w piątek, 09 kwietnia 2021 20:56

Tak sobie myślę który burmistrz zdecyduje się chociażby odmalować ten budynek MDK ? Od kilku lat pomazany budynek przypomina budynek wykluczony a nie siedzibę kultury.

Tak sobie myślę który burmistrz zdecyduje się chociażby odmalować ten budynek MDK ? Od kilku lat pomazany budynek przypomina budynek wykluczony a nie siedzibę kultury.
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.