W wirtualnym świecie Józefa Mehoffera

W wirtualnym świecie Józefa Mehoffera

Zakończył się właśnie dwuletni projekt digitalizacji pt. „Stworzenie wirtualnego Muzeum Dzieł Józefa Mehoffera wraz z digitalizacją, opracowaniem i udostępnieniem zbiorów.” Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach projektu w 2018 roku zdigitalizowano Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku metodą skaningu laserowego. Z otrzymanych danych stworzono trójwymiarowy model kościoła wraz z jego wyposażeniem, a następnie utworzono dokumentację. Dodatkowo stworzono gigapanoramy trzech ołtarzy oraz sklepienia. Co więcej, utworzono spacer wirtualny po kościele składający się z piętnastu zdjęć panoramicznych. W 2019 roku przeprowadzono digitalizację zbiorów Józefa Mehoffera znajdujących się w Muzeum Miasta Turku. W ramach projektu przygotowano także stronę internetową- www.mehoffer-turek.pl , na której umieszczone są wszystkie wymienione wyżej materiały. Strona została przetłumaczona na trzy języki obce i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
80 rocznica przejścia Związku Harcerstwa Polskiego...
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku sprzątaj...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 16 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.