Wakacyjne warsztaty ceramiczne w muzeum

Warsztaty ceramiki

Zajęcia w plenerowej pracowni ceramicznej to propozycja Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera na aktywne i interesujące lato w mieście.

Wakacyjne spotkanie z ceramiką zostało otwarte. Najmłodsi mieszkańcy miasta spotkali się na dziedzińcu muzeum, by pod okiem Marty Baranieckiej zgłębiać tajniki sztuki i wspaniale się bawić. Dnia 22 lipca br. tematem przewodnim było lato, każdy mógł wylepić z gliny co przyszło mu do głowy.

W tym roku podobnie, jak w latach ubiegłych zajęcia cieszą się dużą popularnością. Niestety ilość miejsc jest ograniczona. Tego lata dziesięcioro dzieci spotkało się z „ceramiczną” sztuką. Niestety nie jesteśmy w stanie pomieścić tutaj tylu dzieci, ile chciałoby wziąć udział w spotkaniach.

Warsztaty ceramiki to doskonała okazja do rozwoju kreatywnego myślenia. Zajęcia to poznawanie nowych technik pracy z gliną. Jednorazowe spotkanie to ok.1 godziny pracy lepienia W okresie wakacyjnym czeka nas jeszcze jedno spotkanie z ceramiką w sierpniu, na które serdecznie zapraszamy!

źródło: miastoturek.pl

 

Brak zakażeń koronawirusem na dzień 29 lipca
Tuliszków: Aktywnie i przyjemnie, czyli Rajd Rower...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 20 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.