Warsztaty prosto ze średniowiecznej drukarni

Warsztaty Drukarskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza, w ramach cyklu wydarzeń "Niehandlowa z książką", na niecodzienne warsztaty "W pracowni mistrza Jana Gutenberga, czyli Średniowieczna Drukarnia". Pokazy warsztatowe odbędą się w najbliższą niedzielę 20 października o godz. 16.00 i 17.00. Z uwagi na ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy u organizatora.

Ponad pięć i pół wieku temu Jan Gutenberg, poszukując sposobu wykonania kosztownej Biblii, tak aby nie różniła się od ówczesnych rękopisów, powziął myśl odlania pojedynczych liter z metalu. W ten oto sposób rozpoczęła się nowa era - era druku, era Gutenberga. Dzięki nauce połączonej z zabawą uczestnicy pokazu mają niepowtarzalną okazją przeżyć ponownie chwilę narodzin przełomowego wynalazku!

Warsztaty, które odbędą się w najbliższą niedzielę w turkowskiej bibliotece utrzymane są w duchu epoki Gutenberga. W czasie zajęć używana będzie zabytkowa, XIX wiecznej prasa drukarska, a prowadzący pokaz wystąpią w strojach z XV wieku. Do udziału zapraszamy zarówno dorosłych. jak i dzieci od 9 roku życia.

Zaplanowane są dwa pokazy o godz. 16.00 i 17.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy - osobiście w bibliotece lub pod numerem tel. 63 278 51 34 w. 19.

Zajęcia to kolejna propozycja z cyklu „Niehandlowa z książką” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach projektu „Z książką można wiele”. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Tuliszków: Drugie podejście do sekretarza. Znów cz...
Aqua Restaurant, autorska restauracja w sercu Term...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.