Wernisaż Emila Witta

Emill Witt

W środę 9 października 2019 r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera odbył się wernisaż wystawy Emila Witta pt. „Poza utartym szlakiem. Niezwykłe oblicza puszczy Amazońskiej i peruwiańskich Andów”.

Emil Witt odbył podróże do Amazonii i Andów, których efektem jest wystawa fotograficzna prezentująca piękno tamtych terenów oraz życie jego mieszkańców. Fotografie są nie tylko, jak podkreśla autor - ,,szukaniem prawdy”, ale także zwróceniem uwagi na problem ,,kurczącej się powierzchni puszczy równikowej i niknącej kultury indiańskiej, które są skutkiem szkodliwego oblicza gwałtownego i bezwzględnego rozwoju gospodarki”.

Obecnie autor prezentuje swoje wyprawy do Amazonii w placówkach kultury, mediach, konferencjach i festiwalach. Prowadzi wyprawy do Ameryki Południowej, warsztaty surwiwalowe oraz sprowadza wyroby rękodzielnicze od indiańskich rodzin.

Dziękujemy za przybycie! Zapraszamy do oglądania wystawy!

Dobra: „Goszczanowskie wesele” na Rzechcie
Zapraszamy na koncert Małgorzaty Ostrowskiej oraz ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.