Weź udział w jubileuszowym konkursie poetyckim

Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka

W tym roku Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Włodzimierza Pietrzaka zorganizowany zostanie już po raz dwudziesty. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Turku realizuje projekt „Jubileuszowo wokół Pietrzaka”, na który otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tegorocznemu konkursowi przyświeca hasło „Po możliwe nie warto wyciągać ręki” autorstwa Włodzimierza Pietrzaka.

Wszystkich poetów zarówno amatorów, jak i tych piszących profesjonalnie zachęcamy do udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Aby rozszerzyć zasięg poetyckich zmagań , które do tej pory organizowane był tylko w jednej kategorii, dla osób od 18 roku życia, oraz zachęcić do działań twórczych młodzież, utworzona została kategoria dla osób od 13 do 18 roku życia. Do dzielenia się własną twórczością poetycką zachęcamy także osoby z regionu, gdyż to właśnie z myślą o nich nagrodzony zostanie w specjalnej kategorii - Lokalny Poeta. Oceną prac konkursowych zajmie się profesjonalne i doświadczone jury w składzie: Izabela Fietkiewicz-Paszek, Lech Lament, Ryszard Biberstajn, które spośród nadesłanych prac wybierze laureata I, II i III Nagrody w każdej z kategorii oraz nagrodzi jedną osobę w kategorii Lokalny Poeta.

Wziąć udział w Konkursie warto, gdyż na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Na nadesłanie zestawów 3 wierszy, związanych tematycznie z hasłem Konkursu (nigdzie dotąd niepublikowanych i nienagrodzonych w innych konkursach) – w 4 egzemplarzach każdy wiersz organizator czeka do 20 października (decyduje data stempla pocztowego).

Więcej informacji oraz regulamin dostępny jest TUTAJ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Transformacja i współpraca, czyli klucze do rozwoj...
Czy warto pracować w Utal?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.