Wideo: Chopin pod strzechy, czyli „Kultura w sieci”

Lena Ledoff

Urodzona w Petersburgu, a mieszkająca w niewielkim Zagaju w gminie Dobra pianistka Lena Ledoff jest autorką projektu „Chopin pod strzechy”, który został wyróżniony w programie stypendialnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Kultura w sieci”.

Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.

Mieszkająca w Zagaju Lena Ledoff dała się już poznać lokalnej publiczności podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych w gminie Dobra. Nagrodzony stypendium projekt „Chopin pod strzechy” łączy w sobie muzykę klasyczna z nowoczesnymi elementami. Na cykl składa się pięć minikoncertów, które obejrzeć można w serwisie YouTube, na kanale Lena Ledoff. Partnerami projektu są Centrum Kultury w Dobrej, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej oraz Stowarzyszenie ZAGRAJ z Zagaju.

Lena Ledoff jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. Od 1994 roku na stałe mieszka w Polsce. W 2000 roku założyła zespół „Lena Ledoff Trio”. Jest również autorką muzyki teatralnej, utworów jazzowych i koncertu na fortepian i orkiestrę symfoniczną na tematy Krzysztofa Komedy.


Gm. Turek: Tragedia na drodze. Mężczyzna zmarł na ...
Wielka sprawa w małym mieście. Najlepsze projekty ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 02 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.