Wideo: Z Gdańska przez powiat turecki na Jasną Górę

2018-08-07

Dla wielu osób trwa właśnie czas modlitwy, pokonywania własnych słabości oraz szczęścia. Pielgrzymi jak co roku maszerują na Jasną Górę pokonując trud oraz przeżywając przygodę. Nasza redakcja postanowiła zapytać, co skłania do podjęcia decyzji o wzięciu udziału w pielgrzymce, z czym wędrowcy zmagają się podczas podróży i jakie wartości niesie pielgrzymowanie.


Liczna grupa pielgrzymów z Gdańska zawitała wczoraj tj. 6 sierpnia w powiecie tureckim. Pątnicy wyruszyli 28 lipca, a swoją podróż zakończą 12 sierpnia.

Pielgrzymi odwiedzili już Godziszewo, Skórcz, Osie, Gruczno, Bydgoszcz, Złotniki Kujawskie, Kruszwicę, Ślesin, Koło i Turek.

Dzisiaj tj. 7 sierpnia pątnicy zawitają do Warty. Przed nimi wizyta w miejscowościach Burzenin, Osjaków, Zawady i Kamyk. Do Jasnej Góry pielgrzymi dotrą 12 sierpnia.

Od dnia startu każdy pątnik rozpoczyna swoją wspólnotową pielgrzymkę, a zarazem indywidualną modlitwę i fizyczne zmaganie z trudami czekającymi na trasie. Pielgrzymka trwa 16 dni - modlitwy, wyrzeczeń i trudności drogi. Nagrodą jest dotarcie do Jasnej Góry w Częstochowie.
 

 

TS: Szanowny Panie Burmistrzu Miasta Turku...
Brudzew: Na terenie gminy pojawiły się agresywne p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.