Wielka sprawa w małym mieście. Najlepsze projekty kulturalne wybrane

KulTURa. WIELKA sprawa w małym mieście

Sześć projektów otrzyma dofinansowanie w ramach konkursu „KulTURa. WIELKA sprawa w małym mieście”, będącego częścią projektu realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Turku dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020.

Celem konkursu było zwiększenie zaangażowania Miejskiego Domu Kultury w Turku w życie społeczności lokalnej poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, nawiązanie i pogłębienie współpracy z aktywnymi społecznie i kulturalnie mieszkańcami miasta Turku, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz wspólna realizacja zgłoszonych pomysłów inicjatyw lokalnych.Łączny budżet przeznaczony na realizację wyłonionych w Konkursie inicjatyw wynosił 22 tys. zł.

Stworzenie projektów i wyłonienie zwycięzców poprzedzone było spotkaniem z diagnostami z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju z Torunia- Krzysztofem Ślebiodą, Mateuszem Strzłkowskim oraz animatorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie Markiem Sztarkiem. Przekazali oni uczestnikom inicjatywy niezbędną wiedzę oraz zdobyte podczas pracy doświadczenie. Realizowany projekt ma na celu diagnozę mieszkańców i ich potrzeby.

W środę, 12 sierpnia ogłoszono beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020. Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury otrzymają:

1. Robert Stolarek - „Happening Stan Wojenny 13 grudnia 1981r.
2. Robert Jaworski „ Turek – obrazy ożywione”
3. Jeremiasz Dzikowski -„ Miasto Ognia”
4. Joanna Królikowska/ Monika Gruszczyńska - „Mówiące dłonie”
5. Stowarzyszenie Przystań / Maria Kur-Sulkowska – Teatr Na Prowincji
6. Zuzanna Szczepocka - „Anielskie Skrzydła”

Wideo: Chopin pod strzechy, czyli „Kultura w sieci...
Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Trzy w p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 20 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.