Wielka sprawa w mieście! Projekt Miejskiego Domu Kultury w Turku z dofinansowaniem

Narodowe Centrum Kultury

Nabór do programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020 został rozstrzygnięty. Z przyjemnością i dumą informujemy, że wśród beneficjentów znalazł się między innymi Miejski Dom Kultury w Turku. Kwota dofinansowania, którą udało się uzyskać to 30 tys.zł.

Program Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, realizowany jest zgodnie z założeniami Paktu dla Kultury.

Celem programu jest poszerzenie dostępu do kultury, stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi współpracy, komunikacji, pobudzenie aktywności obywatelskiej w przestrzeni kultury, wykreowanie warunków sprzyjających nowoczesnej edukacji kulturalnej i artystycznej.

W ramach programu złożono 120 wniosków. Wyłoniono 50 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację zadania.

Wśród beneficjentów znalazł się również Miejski Dom Kultury w Turku z programem „KulTURa. Wielka sprawa w małym mieście”.

Program realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy dotyczy diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców miasta Turku dotyczące kultury, kwota dofinansowania to 8 tysięcy złotych.

Druga to tworzenie projektów inicjatyw lokalnych, które będą realizowane przez mieszkańców naszego miasta, na które otrzymamy 22 tysiące złotych.

Koordynatorem projektu jest Sylwia Przybylska.

Fot. Narodowe Centrum Kultury
Jak dobrać sukienkę wieczorową do okazji?
Płomień wykorzystywany na różne sposoby

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - uuu w piątek, 07 luty 2020 22:28
Gość
środa, 04 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.