Władysławów: Amadeus i Agnieszka Duczmal w wyszyńskiej świątyni

Amadeus Agnieszka Duczmal

Niezwykła kameralna atmosfera towarzyszyła muzyce wykonywanej przez Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Wszystko za sprawą wyjątkowego miejsca - koncert odbył się w drewnianym kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie.

Orkiestra Amadeus zagrała w miejscu magicznym - drewniany kościół został zbudowany w 1728 roku na planie regularnego szesnastoboku, zbliżonego do koła. Jedyna taka świątynia w Polsce w niedzielne popołudnie wypełniła się muzyką Wojciecha Kilara, Fryderyka Chopina czy Ignacego Jana Paderewskiego.

Koncerty był jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych w gminie Władysławów i powiecie tureckim z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nic więc dziwnego, że występ przyciągnął do Wyszyny dziesiątki słuchaczy, którzy dali się ponieść pięknym wykonaniom w magicznym miejscu.

Kolejny raz na boisku I LO w Turku rusza Miasteczk...
Radosny festyn parafialny na rzecz odnowy ołtarza

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.