Władysławów: Popołudnie na ludową nutkę

Na Wesołą Nutkę

Na niezwykły koncert muzyki ludowej zaprosili mieszkańców Władysławowa uczestnicy projektu „Na ludową nutkę”.

Od września dzieci i młodzież z gminy Władysławów brały udział w projekcie „Na ludową nutkę”, poznając kulturę ludową - nie tylko w teorii, ale przede wszystkim praktyce. Zaczęło się od wyjazdu do Łowicza, a następnie wszyscy wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, rzeźbiąc, szlifując, zaplatając i malując cudowne prace, które można było podziwiać podczas koncertu. Głównym punktem wtorkowego popołudnia były jednak występy młodych artystów, którzy w pięknych tradycyjnych strojach wykonywali ludowe piosenki z różnych zakątków kraju - od Śląska po Mazowsze. Publiczność wysłuchała m.in. „Karlika”, „Lipki” czy też „Czerwonego jabłuszka”.

Na realizację projektu stowarzyszenie „Konicznynka” z Władysławowa otrzymało od Zarządu Województwa Wielkopolskiego dotację w wysokości 10 tys. Dzięki temu dzieci i młodzież mogły przekonać się, że kultura ludowa jest piękna i może przynosić wiele radości.

Narzędzia, które powinien mieć każdy!
Gm.Turek: Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriot...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.