Władysławów: Poznańskie Słowiki i patriotyczny mural

Poznańskie Słowiki

11 listopada to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. We Władysławowie okazji do świętowania było więcej niż tylko 104. rocznica odzyskania niepodległości. Uroczyście włączono do przestrzeni miejskiej nowy mural, nawiązujący do wspaniałej historii naszego kraju, a patriotyczne popołudnie zwieńczył koncert Poznańskich Słowików.

Mural powstał w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą „Mur, ale historia Wojska Polskiego”, do którego przystąpiło Stowarzyszenie Koniczynka. Celem projektu było upamiętnienie regionalnych historii związanych z walką o nieodległość. Tym razem stowarzyszanie i partner projektu - Szkoła Podstawowa we Władysławowie w wyjątkowy sposób uhonorowali jedyne zwycięskie powstanie w dziejach naszego kraju- Powstanie Wielkopolskie. Mural nie tylko stał się się pomnikiem walk o niezależność Wielkopolski, ale również zdobi mury najstarszej części władysławowskiej podstawówki. Autorem projektu muralu jest Roman Choinka. Wspaniałe przedsięwzięcie to także ostatni projekt zmarłej niedawno prezes Stowarzyszenia Koniczynka, Beaty Modrzejewskiej.

Powstanie muralu uczczono również patriotycznym koncertem w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej, czyli "Poznańskich Słowików”. Sala Domu Parafialnego w Russocicach wypełniła się wspaniałą muzyką, a licznie zgromadzona publiczność dała się włączyć do wspólnego śpiewania.

Marzenie się spełniło! Nowa bieżnia przy turkowski...
Dobra: Turniej Niepodległościowy o Puchar Starosty...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.