Władysławów: Uśmiechnięci święci na balu w Russocicach

Bal Wszystkikch Świętych

Weseli święci radośnie tańczący pomiędzy roześmianymi aniołkami? Taki widok w Russocicach (gmina Władysławów) nie dziwił nikogo, kto w środę 27 października wybrał się na organizowany w Domu Parafialnym Bal Wszystkich Świętych.

Zgodnie z ideą balu w sali Domu Parafialnego pojawiły się postaci znane z kart Biblii, święci oraz urocze małe aniołki. Rozpoczęto od wspólnego pamiątkowego. Później na wszystkich czekały tańce, pląsy i zabawy przy dyskotekowej muzyce. Na parkiecie wspólnie bawiły się nie tylko najmłodsze przedszkolaki, ale też gimnazjaliści, a nawet rodzice. Nie zabrakło też konkursu na najlepszy kostium.

Takie bale jak ten w Russocicach to coraz popularniejszy zwyczaj organizowany z okazji wigilii Wszystkich Świętych w parafiach całej Polski. Uroczystości mają przybliżać najmłodszym postaci świętych. Są często alternatywą dla Halloween.


Władysławów: Pasowanie na przedszkolaka w Wyszynie
W technikum cała klasa na kwarantannie. Zakażenie ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.