Wybierz się na Noc Bibliotek

Noc Bibliotek

Już 9 października, w sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak setki instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Na tę okazję turkowska instytucja przygotowała szereg atrakcji, między innymi spotkanie autorskie z Piotrem Bojarskim.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i ciekawą ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Podczas wydarzenia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, między innymi, odbędzie się spotkanie z Piotrem Bojarskim. Gość tegorocznej Nocy Bibliotek jest autorem powieści kryminalnych i historycznych oraz kilku książek non-fiction. W historii czuje się jak ryba w wodzie. Debiutował serią kryminałów retro (m.in. „Pętla” czy „Arcymistrz”), na koncie ma też m.in. reportaż „1956. Przebudzeni” czy książkę „Juni”, która przyniosła mu w 2016 roku zwycięstwo w konkursie na najlepszą powieść o Poznaniu. W 2020 r. nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się moja najnowsza książka reporterska, tym razem poświęcona Arkademu Fiedlerowi, sławnemu pisarzowi – podróżnikowi: Fiedler. Głód świata. Spotkanie autorskie odbędzie się o godz. 18.30.

Tuż po spotkaniu, o godz. 20.30, odbędzie się prezentacja Studia Grozy, działającego przy Stowarzyszeniu Przystań. Fani horroru będą mogli wysłuchać klimatycznego słuchowiska, powstałego na podstawie książki Jarosława Klonowskiego „Motyle zła”.

Dodatkowo od godz. 18.00 na osoby odwiedzające bibliotekę czekać będą stosika warsztatowe, na których między innymi będzie można wykonać proste ozdoby w technice makramy, pobudować bibliotekę z klocków Lego czy też pograć w rodzinne gry planszowe. Najmłodsi w tę niezwykłą noc będą mogli spróbować swoich sił w robotyce podczas spotkania z instruktorami z Centrum Kreatywnego Rozwoju. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz taniej książki oraz wydawnictw biblioteki, które będzie można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Serdecznie zapraszamy na wieczorną wizytę w bibliotece 9 października w godzinach od 18.00 do 22.00.
Dobra: Srebrne medale dla pracowników Urzędu Miejs...
Małopolska Noc Naukowców w ZST

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.