Wyrusz śladami Adama Mickiewicza po Wielkopolsce

Adam Mickiewicz

Stowarzyszenie Podróżników w Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zapraszają na kolejne podróżnicze wydarzenia realizowane w ramach, wyłonionego w konkursie na oddolne inicjatywy lokalne, projektu „Dalekie i bliskie podróże po literaturze”. Tym razem zamiast egzotycznej wycieczki do odległych zakątków świata, inicjatorzy zapraszają na wyprawę śladami Adama Mickiewicza po Wielkopolsce.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to wykład „Z Adamem Mickiewiczem po Wielkopolsce", który wygłosi Mariola Maciaszek. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku 11 sierpnia o godz. 16.00. Będzie to niezwykła okazja, by poznać ciekawostki związane z pobytem jednego z największych polskich poetów w Wielkopolsce. Udział w wykładzie nie wymaga wcześniejszych zapisów.

Wykład z pewnością będzie idealnym wstępem do drugiej części literacko-podróżniczego wydarzenia czyli wycieczki "Śladami Adama Mickiewicza po Wielkopolsce", w ramach której zaplanowane zostały, między innymi, następujące miejscowości - Konarzew, Śmiełów, Objezierza czy podpoznański Kórnik. Uczestnicy wycieczki mają zapewniony darmowy transport, ubezpieczenie, wejście do muzeów, przewodnika oraz pyszny obiad. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod numerem tel. 600212303.

Wykład oraz wycieczka stanowią część projektu „Dalekie i bliskie podróże po literaturze”, który otrzymał dofinansowanie w ramach organizowanego przez bibliotekę Konkursu na inicjatywy oddolne inicjowane przez przedstawicieli społeczności lokalnej.

Realizacja oddolnych inicjatyw mieszkańców stanowi część zadania „Działajmy razem – wielkie rzeczy w małym mieście” w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Gm.Turek: Zapraszamy na Festyn Rodzinny do Cisewa
Najbogatsze samorządy według „Wspólnoty”. Liderem ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.