Z Żulczykiem nie tylko o książkach

Jakub Żulczyk w Turku

Kilkudziesięciu miłośników twórczości Jakuba Żulczyka przybyło w piątkowe popołudnie do Miejskiej Biblioteki Publicznej, by porozmawiać z autorem „Ślepnąc od świateł”. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach cyklu „Zaczytaj się…w Turku” będącego częścią projektu „Z książką można wiele” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jakub Żulczyk to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najpopularniejszych polskich pisarzy swojego pokolenia. Zadebiutował 13 lat temu powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. W 2008 wydał powieść „Radio Armageddon”, której treść zaadaptowano w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Ma na swoim koncie także powieść grozy „Instytut” oraz dwie części fantastyczno-przygodowego cyklu dla młodzieży o Tytusie Grójeckim „Zmorojewo” i „Świątynia”. W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Jego najbardziej popularna książka „Ślepnąc od świateł” sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. To właśnie na jej podstawie powstał serial, emitowany na kanale HBO, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

Z turkowskimi czytelnikami spotkał się w przededniu premiery swojej najnowszej książki „Czarne słońce”. Choć autor nie mógł zdradzić zbyt wielu informacji na temat swojego najnowszego dzieła, to właśnie o ten tytuł padło najwięcej pytań ze strony publiczności.

Żulczyk chętnie opowiadał także o wcześniejszych etapach swojej drogi literackiej, szczególne miejsce przeznaczając książkom „Wzgórzu psów” oraz „Ślepnąc od świateł”. Nie zabrakło także rozmów na temat pracy scenopisarskiej. Miłośnicy twórczości autora „Ślepnąc od świateł” mieli także okazję otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Zaczytaj się …w Turku” zapraszamy 8 listopada na godz. 18.00. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie autorka kryminałów Joanna Jodełka.
Gm.Turek: Powakacyjna edycja szkoleń cyfrowych
Malanów: Akcja „Widziałeś? Reaguj, pamiętaj!”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 16 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.