Zajęcia z robotyki w Bibliotece!

Robotyka

Miejska Biblioteka im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ma przyjemność zaprosić na IV edycję kursów z robotyki organizowanych przy współpracy z Centrum Kreatywnego Rozwoju. Głównym zadaniem zajęć jest kształtowanie postawy twórczej, rozwijanie kreatywności dzieci i wprowadzenie w podstawy budowania i programowania prostych robotów. Podczas warsztatów dzieci korzystają z zestawów edukacyjnych Lego Education®, a w przypadku bardziej zaawansowanych kursów z komputerów. Zajęcia rozpoczynają się w październiku, a szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu 604 897 532.

Robotyka to zajęcia pomagające kształtować kluczowe kompetencje współczesnego świata takie jak twórczość, kreatywność, innowacyjność. Kompetencje te zdecydowanie zwiększają szansę dziecka na osiągnięcie sukcesu i powodzenia w życiu. Dzieci na zajęciach rozwiązują postawione przed nimi zadania problemowe, budując konstrukcje i roboty z klocków Lego®. Ważnym elementem rozwoju dzieci jest możliwość eksperymentowania i szukania rozwiązań metodą prób i błędów. Do tego właśnie zachęcamy podczas naszych zajęć, dzięki czemu dzieci chętnie rozwiązują postawione przed nimi zadania, wyrażają własne pomysły i spostrzeżenia, a przede wszystkimi wykorzystują swoją wrodzoną ciekawość świata Dla Nas każde dziecko jest ważne, dlatego zajęcia prowadzimy w małych 6 - osobowych grupach.

Robotyka to propozycja dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. To zajęcia warsztatowe trwające 60 minut, podczas których dzieci mają za zadanie zmierzyć się z określonym problemem i rozwiązać go realizując własne pomysły i wykorzystując do tego klocki Lego®. Instruktorzy wspierają uczestników w chwilach niepowodzeń oraz motywują do generowania i testowania nowych pomysłów.

Dzięki zajęciom, dzieci zyskują możliwość rozwijania wyobraźni i realizowania własnych pomysłów. Oprócz nauki konstruowania i wprowadzenia w podstawy programowania, nauczą się logicznego myślenia, poszerzą wiedzę o możliwościach zastosowania klocków, a co najważniejsze – wszystkie te cele osiągną świetnie się przy tym bawiąc. Uczestnicy kursów zaawansowanych wykorzystują również komputery.

Terminy i godziny zajęć dla nowych grup :
Poniedziałki: 15.20 – 16.20 grupa 5 – 8 latków
Wtorki: 15.00 – 16.00 grupa 5 - 8 latków
16.20 – 17.20 grupa 9 – 12 latków

Zapisy jeszcze trwają. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Zapisy i dodatkowe informacje:
604897532

 

Dwa zwycięstwa siatkarek MKS MOS Turek
Sportowy zawrót głowy w Karuzeli

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.