„Zamieszkaj w Bajce”, czyli konkurs recytatorski w Miejskim Domu Kultury

Zamieszkaj w Bajce

W czwartek, 21 listopada w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się konkurs recytatorski dla przedszkolaków „Zamieszkaj w Bajce”. W tym roku głównym bohaterem wierszy przedstawianych przez dzieci był Święty Mikołaj.

Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie wrażliwości dziecka poprzez zabawę słowem oraz pogłębienie znajomości literatury dziecięcej. W inicjatywie wzięły udział maluchy z przedszkoli funkcjonujących na terenie miasta.

Komisja konkursowa w składzie Sylwia Przybylska, Mirka Mielczarek oraz Paweł Grabara mieli niezwykle trudne do wykonania zadanie. Wszystkie dzieci spisały się znakomicie, a wiersze zaprezentowane były z wyjątkową precyzją oraz wrażliwością. Mali recytatorzy przedstawili repertuar w sposób żartobliwy oraz prawdziwy.

Nagrody podczas finałowej części konkursu wręczał dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Turku Paweł Siwiński.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Konkurs „Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom” roz...
Rozmowy o wiarygodności przy okazji budowy Zdrojek...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.