Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Już w niedzielę! Zapraszamy na koncert Laury Łącz

Poetycki Turek

Już 31 października, w niedzielę, o godz. 17.00 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Turku wystąpi w klimatycznym koncercie Laura Łącz. Znana i lubiona aktorka będzie gościem specjalnym gali podsumowującej partnerski projekt animacyjno-edukacyjny „Poetycki Turek”, realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczna wraz z zaprzyjaźnionymi jednostkami miejskimi i Stowarzyszeniem Przystań.

„Poetycki Turek” to niezwykły projekt, w ramach którego biblioteka wspólnie z partnerami zaprojektowała mobilną grę miejską, dotycząca lokalnego ruchu poetyckiego, której premierową rozgrywkę zaplanowano na 29 października (godz. 17.00) Stworzona gra, przeznaczona na urządzenia mobilne, jest odpowiednikiem tradycyjnej gry terenowej, ale z wykorzystaniem lokalizacji GPS i map Google. Na jej uczestników obok fantastycznej zabawy czekają także bardzo atrakcyjne nagrody (tablety, smartband, słuchawki bezprzewodowe), które zostaną wręczone właśnie podczas gali.

W trakcie trwania niedzielnej imprezy odbędzie się także premiera filmu z wywiadami z lokalnymi poetami. Rozmowy przeprowadziła młodzież z partnerskich szkół. Wręczeniu nagród i pokazowi filmu towarzyszyć będzie niezwykle klimatyczny koncert muzyki poetyckiej, w którym udział weźmie lokalna utalentowana młodzież. Gwiazda wieczoru będzie Laura Łącz – znana aktorka, reżyserka i pisarka. Artystka wystąpi z przepięknym recitalem muzyczno-poetyckim „Między mną a tobą”.

Wydarzenie przystosowane jest do osób o specjalnych potrzebach, między innymi organizator zapewnia obecność tłumacza PJM. Wszelkich informacji na temat rozgrywki udzielają pracownicy biblioteki pod numerem 632785134 w.16. lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Poetycki Turek” jest częścią Zadania "Działajmy razem - wielkie rzeczy w małym mieście" ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025
Tuliszków: Wybudowano i wyremontowano cztery drogi
Malanów: Recytatorskie zmagania

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.