Zapraszamy na koncert zespołu TuliBabki

Zespół TuliBabki

Chór Vocalis ( tak się początkowo nazywał ) rozpoczął działalność w 2011 roku. Na początku śpiewały w nim dzieci, młodzież i dorośli, nauczyciele wraz ze swoimi uczniami, rodzice i ich dzieci, zdrowi i niepełnosprawni – osoby, które lubiły śpiewać.

W roku 2013 zespół przyjął nazwę Tulibabki. Tworzą go nauczycielki tuliszkowskiego Przedszkola, młodzież i rodzice. Wspólnie pracują nad współbrzmieniem wielu głosów, poruszają się po przeróżnych rejonach muzycznej stylistyki. Tulibabki mają już za sobą szereg koncertów w gminie Tuliszków i poza nią, biorą udział w różnych projektach muzycznych , akcjach charytatywnych i SA dumne , że śpiewały z takimi gwiazdami jak: Tadeusz Woźniak, Eleni, Justyna Majkowska ( wokalistka zespołu Ich Troje ) Jerzy Połomski, Paweł Orkisz.

Zespół od początku jego istnienia prowadzi kompozytorka, wokalistka, dyrygentka – Joanna Gogulska.

W pierwszej części dzisiejszego koncertu Tulibabki wystąpią w roli „zapustowych dziadów” przybliżając dawną tradycję zwaną ostatkami , czy właśnie zapustami. Według dawnego zwyczaju kolędnicy z turoniem lub kozą odwiedzali domostwa i odgrywali wesołe scenki z życia wiejskiego –otrzymując za to poczęstunek lub małe co nieco. Zabawom i jedzeniu nie było końca. Raczono się tłustymi słodkościami (racuchami, blinami, pampuchami ) . Dziś z bogactwa dawnych obyczajów pozostał tylko tłusty czwartek.

Tulibabki - to zespół wokalny krzewiący muzykę ludową , ukazujący różnorodność i bogactwo świata pieśni i piosenki.

Mający w swym repertuarze szeroki wachlarz utworów od pieśni XVII - wiecznych poprzez popularne utwory muzyki rozrywkowej do współczesnych utworów Czesława Niemena, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego .

Wszystkie utwory w niepowtarzalnej aranżacji – Joanny Gogulskiej.
Transformacja wschodniej Wielkopolski, czyli co na...
Harcerze obchodzili Dzień Myśli Braterskiej

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.