Zapraszamy na wystawę „Poczet królów i książąt polskich”

„Poczet królów i książąt polskich”

Muzeum Miasta Turku zaprasza na wystawę czasową zatytułowaną „Poczet królów i książąt polskich”. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie. Obejmuje rody książęce i królewskie z linii Piastów od Mieszka I do Jadwigi Andegaweńskiej w postaci lalek wykonanych ręcznie z masy porcelanowej. Twarze postaci są indywidualnie zaprojektowane w oparciu o znane źródła historyczne, a ich stroje zgodne z ikonografią z tamtej epoki.

Całość wystawy zaaranżowana jest w scenerii średniowiecznego grodu obronnego. W otoczeniu królów przedstawione są całe ich rodziny: żony i dzieci. Całość ekspozycji dopełnia cykl plakatów "Poczet królów polskich" autorstwa Bartłomieja Belniaka. Zawiera karykatury oraz najważniejsze informacje wraz z ilustrowanymi scenkami (w formie komiksu) królów oraz władców polskich z linii Piastów.

Wystawa prezentowana jest jako spektakl słowno – muzyczny połączony z projekcją filmów „Piastowie”, dzięki uprzejmości Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz miesięcznika „Mówią Wieki”.

Wystawa dostępna od 15 marca do 29 kwietnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy!

Tuliszków: Gminny przegląd piosenki
"Dziwny przypadek psa nocną porą" – premiera w kal...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 24 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.