Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Zespoły z powiatu tureckiego na folklorystycznym przeglądzie w Goszczanowie

Przegląd

Reprezentanci gminy Kawęczyn oraz gminy Dobra wzięli udział V Powiatowym Przeglądzie Folklorystycznym w Goszczanowie. Amatorzy ludowych klimatów spotkali się w sobotę, 28 stycznia.

Celem przeglądu w Goszczanowie było m.in. kultywowanie i propagowanie bogactwa kultury ludowej oraz pielęgnowanie tożsamości z kulturą własnego regionu i prezentacja dorobku artystycznego amatorskich grup. Spotkanie było doskonałą okazją aby szlifować warsztat twórczy, ale przede wszystkim integrować się ze środowiskiem artystycznym i promować ludową twórczość wśród mieszkańców regionu.

W przeglądzie swój dorobek kulturalny zaprezentowało 29 zespołów. Gminę Kawęczyn reprezentował zespół instrumentalny Amigos oraz Kawęczyniacy natomiast z gminy Dobra na przegląd pojechały zespoły SERENADA i AleBabki.

Brudzew: Spotkanie noworoczne
Licytacje i bicie rekordu. WOŚP w Turku znów otwie...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ja w sobota, 04 lutego 2023 20:15

A Czarnek był?

A Czarnek był?
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.