Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Żonkile” 2022 w Brudzewie

Żonkile w Brudzewie

Tegoroczna akcja "Żonkile" odbyła się pod hasłem "MIŁOŚĆ", w czasie, gdy za naszą wschodnią granicą znów giną ludzie... Chcemy, by udział w akcji był formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie oraz wszelkiej agresji. Głównym organizatorem akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Akacja „Żonkile” prowadzona jest już od 10 lat. Zawsze w 19 kwietnia – w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

W dniu 19.04.2022r. w ramach akcji "Żonkile", do której włączyła się także Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew, rozdawane były żółte żonkile jako symbol pamięci o tamtych wydarzeniach. Papierowe żonkile powstały w ramach zajęć edukacyjnych z dziećmi. Na zajęciach poznaliśmy historię Drobinek i rozmawialiśmy na temat pielęgnowania pamięci.

W dniu rocznicy (19.04) odbył się wykład doktora Mariusza Kaszyńskiego pt. "Prześladowania i eksterminacja ludności żydowskiej z terenu powiatu tureckiego w latach 1939-1942" - temat bardzo ciekawy i interesujący, zwłaszcza kiedy dotyczy wydarzeń, które działy się w miejscu, w którym żyjemy...
„Zaplanuj swoją zawodową przyszłość” czyli Drzwi O...
Tuliszków: Nowy dach na budynku świetlicy wiejskie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.