Kawęczyn: Coś kosztem czegoś. Szkoły w gminie nie unikną restrukturyzacji

Jan Nowak

Temat rosnących nakładów na oświatę pojawił się podczas czwartkowej (29 października) sesji rady gminy Kawęczyn. - Oświata jest nasza, dzieci i młodzież są nasze, i to zadanie jest nasze, tylko trzeba dokonać restrukturyzacji - mówił wójt Jan Nowak.

O sprawy związane z finansowaniem oświaty zapytał podczas sesji radny i jednocześnie wiceprzewodniczący rady gminy Kawęczyn Grzegorz Dzikowski, podkreślając, że aktualnie gmina dokłada do oświaty pięć milionów złotych, ale już w niedalekiej przyszłości - według prognoz - ma być to kwota aż 10 milionów. Radny pytał zatem wójta o to, jak samorząd zamierza poradzić sobie z sytuacją w oświacie.

Zdaniem wójta Nowaka nie ma innego wyjścia niż podjęcie trudnej i niepopularnej decyzji o zamknięciu niektórych placówek.


- Stykam się z materią nauczyciele i rodzice, a ja jestem sam. Takie spotkania odbywałem, ale nie informowałem, bo one były bez efektu. Rodzice mi powiedzieli że zawiozą dzieci do innych gmin, a do sąsiedniej szkoły nie poślą. Sprawa jest bardzo poważna drodzy państwo, bo można było to zrobić trzy lata temu. Subwencje oświatowe za bardzo nie rosną. W listopadzie pewnie musimy się z nim zapoznać choćby ogólnie, gdybyśmy chcieli robić cokolwiek, a musimy, to mamy czas do końca lutego. Wyniki pokazują dobitnie jak to wygląda. Oświata jest nasza, dzieci młodzież są nasze, i trzeba dokonać restrukturyzacji. Coś kosztem czegoś - trzeba zrezygnować - mówił wójt gminy Kawęczyn.


Jak pobrać film z YouTube?
„UFO” znika z Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.