COVID-19 nie odpuszcza. Kolejne przypadki zachorowań i zgon w powiecie

koronawirus

Zimowa aura i obfite opady śniegu sprawiają, że wiele osób mniej restrykcyjnie podchodzi do obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Niestety wciąż odnotowywane są kolejne przypadki zakażeń. W powiecie tureckim stwierdzono kolejny zgon pacjenta z potwierdzoną chorobą COVID-19.

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek, 7 stycznia, w całym kraju stwierdzono ponad 12 tysięcy zachorowań na SARS-CoV-2. Tylko w województwie wielkopolskim odnotowano aż 1609 przypadków infekcji oraz 27 zgonów. W powiecie tureckim minionej doby potwierdzono koronawirusa u 53 osób. Niestety jedna osoba zmarła. Według podanych informacji miała ona choroby współistniejące.

W całym kraju trwa akcja szczepień. W powiecie tureckim wyznaczono 12 punktów, gdzie można zostać zaszczepionym przeciwko COVID-19, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku w kontaktach międzyludzkich i profilaktyki. Pamiętać należy o częstej dezynfekcji rąk, zachowywaniu dystansu oraz zasłanianiu ust i nosa.


Pyszne piątki w Hito Sushi
Akcja Świąteczna Paczka dla seniora - dziękujemy!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 30 czerwca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.