Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Cudzym” przelewacie, a „swoim” nie dacie, czyli o zakupie auta dla OSP w Tuliszkowie

auto OSP

Rada Miejska w Tuliszkowie przyjmując zmiany w budżecie zdecydowała m.in. o przekazaniu w sumie blisko 50 tys. zł dotacji dla Komisariatu Policji w Tuliszkowie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Turku na zakup nowych samochodów. Przewodniczącemu rady Andrzejowi Janczewskiemu było przykro, że wsparcia na nowy wóz nie otrzymała jednostka OSP w Tuliszkowie

Podczas głosowania nad zmianami w tegorocznym budżecie zdecydowano o dofinansowaniu zakupu radiowozu typu SUV dla Komisariatu Policji w Tuliszkowie w kwocie 34 500,00 zł oraz dofinansowaniu zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem terenowym dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Na ten cel przeznaczono 15 000,00 zł.

- Wydajemy sobie na te dwa samochody, ale nasza jednostka tuliszkowska również się do pana burmistrza zwróciła o dofinansowanie samochodów, gdzie przepadło około 1,5 mln zł, bo ten samochód już przepadł. Nie generował pan środków, żeby tej jednostce pomóc, niezależnie od tego jaka by to była kwota, nawet symboliczna, to możliwe że ten samochód by jednostka tuliszkowska otrzymała. Nie zrobil pan tego i przykro mi jest z tego powodu - wskazywał przewodniczący Andrzej Janczewski.

W odpowiedzi usłyszał od burmistrza Krzysztofa Romana, że wprowadza chaos, mówi półprawy.

- Ochotnicza Straż Pożarna w Tuliszkowie do tej pory nie rozliczyła się ze środków finansowych, które pozostały na samochód, ten samochód nie jest uregulowany. Nie jest rozliczona dotacja, którą straż dostała w roku 2017. Mamy pierwszy powód. Druga rzecz - poprosiliśmy straż pożarną w Tuliszkowie o wskazanie z jakiej dotacji oni chcą skorzystać i jaka będzie kotwa. Stwierdzono, że to jest poufne przez tajemnicze. My mamy 400 tys. zablokować na inwestycje? Blokujemy kwotę, czekamy aż się straż pożarna zdecyduje gdzie co i jak. Uwolnią nam te środki w grudniu i wtedy powiecie „burmistrz nie zrealizował budżetu”. Ja nie wiem, gdzie, co i na co miały być te środki zabezpieczone. To jest kompletna fikcja o której pan mówi - argumentował burmistrz.

Wit Bryliński wskazywał natomiast, że za rozliczenie dotacji odpowiada związek wojewódzki OSP, zaś warunkiem ubiegania się o dofinansowanie czy z WFOŚ czy z Komendy Głównej PSP jest wkład własny gminy.

- Wszystkie jednostki z Wielkopolski które się ubiegały, taki wkład własny zabezpieczyły i pan dobrze o tym wiedział. Dobrze pan wie, że jeśli ten samochód by nie przypadł, to te pieniądz by w budżecie zostały - mówił radny Bryliński.

Burmistrz Krzysztof Roman zaznaczył natomiast, że nie zaryzykuje wstrzymania takich inwestycji jak chociażby oświetlenie uliczne, dla zabezpieczenia 400 tys. zł. na zakup wozu dla OSP.

Oświadczenie dotyczące dodatku covidowego dla pers...
Nowy rekord – blisko 20 mln e-PITów

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Liczydło w czwartek, 27 maja 2021 18:23

Między 34 500, a 400 000 jest chyba delikatna różnica prawda?

Między 34 500, a 400 000 jest chyba delikatna różnica prawda?
Gość - sąsiad w czwartek, 27 maja 2021 15:31

Masz rację jesteś LAIKIEM i to do kwadratu. Nie wiesz w to co mówi Wasz burmistrz. pozdrawiam

Masz rację jesteś LAIKIEM i to do kwadratu. Nie wiesz w to co mówi Wasz burmistrz. pozdrawiam
Gość - Konrad w czwartek, 27 maja 2021 15:04

Laik jestem więc może mi ktoś wytłumaczyć jak i dlaczego dotację dla tuliszkowskiej OSP ma rozliczać jakiś związek wojewódzki OSP? Co ma piernik do wiatraka? I dlaczego Komisja Rewizyjna przez tyle lat nie zajęła się nierozliczoną dotacją?

Laik jestem więc może mi ktoś wytłumaczyć jak i dlaczego dotację dla tuliszkowskiej OSP ma rozliczać jakiś związek wojewódzki OSP? Co ma piernik do wiatraka? I dlaczego Komisja Rewizyjna przez tyle lat nie zajęła się nierozliczoną dotacją?
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.