Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Czas na młodych", czyli projekt z myślą o poszukujących zatrudnienia trwa

PUP

Partnerzy projektu „Punkt doradztwa dla młodzieży w powiecie tureckim” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku spotkali się, aby omówić jego realizację. Chętnych do skorzystania z przygotowanych narzędzi aktywizacyjnych nie brakuje.

Wsparcie z pożytkiem dla młodych

-Tak jak ustaliliśmy raz na jakiś czas będziemy się spotykać podczas realizacji projektu po to aby przedstawić przebieg tego projektu, aby posłuchać państwa opinii, co można jeszcze zrobić dla młodych ludzi w powiecie tureckim. Czy są jeszcze jakieś propozycje, czy możemy podjąć jeszcze jakieś inne działania. Niektóre założenia bardzo dobrze się dotychczas realizują, niektóre w mniejszym stopniu. Mamy tutaj bardzo dużą siłę doświadczonych osób z różnych branż i możemy od nich otrzymać wsparcie z pożytkiem dla młodych osób - mówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Beata Bartczak otwierając spotkanie partnerów projektu.

Projekt realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku obfituje w wiele narzędzi, które mają pomóc młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy. W ramach usługi doradztwa w zakresie edukacji prowadzone są indywidualne konsultacje uczestników projektu z konsultantem rynku pracy. Uczestnicy weryfikują własne możliwości, potrzeby oraz wyznaczone cele edukacyjne. Powstaje też e-gazetka edukacyjna, która zawiera informacje dot.instytucji związanych z kształceniem ustawicznym, lokalnych podmiotów realizujących usługi szkoleniowe dla dorosłych, informacje o zawodach ze szczególnym naciskiem na wymagania w zakresie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Należy nadmienić, że uczestnicy mają okazję skorzystać z e-bonu. Jest to wsparcie finansowe, które ułatwia zdobywanie wiedzy i wykształcenia na poziomie studiów.

Aktywni na rynku pracy

Z możliwości udziału w wysokiej jakości stażach realizowanych przez PUP we współpracy z pracodawcami skorzystało 20 osób. Wysokość premii za praktykę wynosi 1 000,00 zł za każdy miesiąc odbywania praktyk. Wsparciem objęto dwie osoby. W okresie od 1 września 2023 roku do 29 lutego 2024 roku pośrednictwem pracy objęto 220 osób. Z grantu aktywizacyjnego skorzystało 31 osób. Grant ten wynosi 3 500 zł. W ramach projektu z indywidualnej porady prawnej skorzystały dwie osoby, a z doradztwa ekonomiczno- finansowego 26 osób. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Turku udzielają telefonicznych porad w zakresie wpływu zdrowego stylu życia na aktywność zdrowotną. 21 uczestnikom projektu zafundowano poniesione koszty związane z uzyskaniem orzeczenia lekarskiego do celów sanitarno- epidemiologicznych. W ramach działań odbyło się spotkanie tematyczne z lekarzem psychiatrą dla konsultantów rynku pracy w celu wzmocnienia ich umiejętności w zakresie aktywizacji zawodowej osób z problemami psychicznymi. Z bonu na start w wysokości 500 zł skorzystało 8 osób. W roku 2023 ze wsparcia w ramach szkolenia skorzystały 3 osoby, natomiast w roku bieżącym 33 osoby złożyły wnioski.

Więcej o projekcie i dostępnych narzędzia można przeczytać TUTAJ 

drzewiecki baner1200x200

Planujesz otworzyć własny pub? To warto wiedzieć
Dobra: średniowieczna tradycja wciąż żywa. Tłumy n...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.