Czesko-polskie rozmowy o współpracy

Miasto Turek

Przedstawiciele władz Miasta Turek i władz miasta Brandýs nad Labem-Stará Boleslav z Czech rozmawiali dzisiaj, tj. 12 listopada 2021 r. o formach współpracy obu miast.

Pandemia spowodowała, że wiele wcześniejszych planów związanych z współpracą polskiego Turku i czeskiego Brandýs nad Labem-Stará Boleslav musiało zostać odłożonych. Stąd też wizyta gości w naszym mieście była okazją do powrotu do pomysłów, które będzie można zacząć realizować po pandemii.

Delegacja Brandýs nad Labem-Stará Boleslav z zastępcą burmistrza Petrem Soukupem 11 listopada przyjechała do Turku, aby razem z turkowianami uczestniczyć w Święcie Niepodległości. Bardzo podobał im się koncert patriotyczny w Miejskim Domu Kultury, a zwłaszcza niespodzianka, jaką przygotowały dla nich dzieci. Mianowicie chór pod dyrekcją Anety Janiak wykonał czeską piosenkę „Náš tatíčku Masaryku”, oczywiście w języku czeskim, czym zachwycił czeską delegację.

Natomiast piątkowe rozmowy w gabinecie burmistrza Turku dotyczyły firm współpracy. W spotkaniu z delegacją Brandýsa nad Labem-Stará Boleslav uczestniczyli: burmistrzowie Romuald Antosik, Jerzy Kurzawa i Joanna Misiak-Kędziora, Zbigniew Zieliński – p.o. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Aleksandra Purcel-Kowalska, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Turku. To właśnie uczniowie „Czwórki” będą realizować wymianę ze szkołą w Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Współpraca między szkołami ma opierać się głównie o pasje sportowe.

źródło: miastoturek.pl


Powstało nowe plastikowe rondo w Turku
Ponad 230 drzew więcej w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.