Członkowie Lokalnej Grupy Działania o certyfikowaniu produktów lokalnych

Magdalena Ciołek LGD

Członkowie Lokalnej Grupy Działania wraz z przyjaciółmi z Czech odwiedzili wczoraj, tj. 12 kwietnia firmę ProBiotics Polska. W ramach realizowanego projektu dowiedzieli się tam wiele na temat naturalnych technologii biotechnologicznych, przede wszystkim nieszkodliwych dla człowieka i otaczającego go środowiska.

Projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania jest projektem współpracy międzynarodowej. Lokalna Grupa Działania realizuje go wspólnie z partnerami z Czech.

-Przygotowaliśmy projekt w ramach którego chcielibyśmy zaczerpnąć doświadczenia naszych partnerów z Czech odnośnie certyfikowania produktów lokalnych, a nawet powinnam była powiedzieć budowania produktów lokalnych i później poddawania certyfikacji tych produktów. Jeżeli chodzi o doświadczenie naszych partnerów, to ono jest dość bogate, od 2012 roku partnerzy z Czech realizują działania w zakresie certyfikacji. W tej chwili mamy certyfikację na trzech poziomach- produktów, usług i doznań, czyli czegoś dla sfery duchowej. I my przyglądając się od kilku lat i podziwiając te działania uznaliśmy, że mamy na swoim terenie ogromny potencjał, wielu rękodzielników, wiele podmiotów z których jesteśmy dumni i które chcielibyśmy promować, wspierać i podziękować im za te działania przyznając certyfikat, który jest swoistego rodzaju certyfikatem jakości w naszym rozumieniu- mówiła podczas spotkania prezes LGD Magdalena Ciołek.

Częścią projektu jest budowanie regulaminu certyfikowania i ustalenie zasad dotyczących tego w jaki sposób przyznawany będzie znak jakości. W ramach projektu budowana jest platforma sprzedażowa, gdzie będzie można nabyć produkty lokalne.

-Szukamy pewnych rozwiązań natury prawnej, aby wesprzeć w sprzedaży rękodzielników i mamy nadzieję, że tak jak nasi koledzy z Czech tak my za kilka lat będziemy mogli mówić, że mamy piękne produkty, certyfikowane i będziemy mogli szczycić się tym. Ma to duże przełożenie na integracje. I o ile początki zawsze bywają trudne o tyle dla mnie ogromnie mobilizujące jest to, że w Czechach producenci sami się zgłaszają i proszą o ten znaczek. Jest to wyraz tego, że dzięki pracy i zaangażowaniu Lokalnej Grupy Działania marka naprawdę ma duże znaczenie i każdy chciałby taką markę, oznaczenie jakości posiadać. Mamy nadzieję, że za parę lat się spotkamy i będziemy mogli powiedzieć, że do nas również zgłaszają się kolejne podmioty, które utożsamiają się z tym regionem i dla których ten znaczek regionalny miałby ogromne znaczenie- mówiła Magdalena Ciołek.

Właśnie tej idei przyświecało spotkanie, które odbyło się Bratuszynie. Właściciel firmy ProBiotics Polska Sławomir Gacka przedstawił istotę naturalnych technologii biotechnologicznych, przede wszystkim nieszkodliwych dla człowieka i otaczającego go środowiska.

Należy nadmienić, że ProBiotics Polska jest firmą rodzinną i rozpoczęła swą działalność w 2006 roku. Wysoką jakość świadczonych przez firmę usług i oferowanych wyrobów potwierdza posiadany certyfikat jakości ISO 9001 z zakresu opracowywania składu i produkcji probiotyków. Firma realizuje projekty unijne, a jej przedstawiciele mają nadzieje, że za pomocą pozyskiwanych środków będą mogli produkować w swojej siedzibie różne kultury organizmów.
Wideo: Szukasz ciekawej i satysfakcjonującej pracy...
Dobra: „Sztuka wrażliwości” w Domu Pomocy Społeczn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.