Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Cztery gminy powiatu tureckiego z dofinansowaniem

Przykona

Cztery gminy z powiatu tureckiego - Przykona, Kawęczyn, Malanów, gmina wiejska Turek, a także jednostka OSP Cisew otrzymały środki na realizację poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Umowy z wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego podpisano w czwartek.

Gospodarzem podpisania umów na dofinansowania była gmina Przykona. W spotkaniu uczestniczyli radni z gminy Przykona, którzy korzystając z okazji uzyskali odpowiedzi na pytania. W tym między innymi poruszone zostały tematy dofinansowań do dróg dojazdowych do dróg czy też dofinansowania do budowy oraz renowacji świetlic wiejskich.

-Tak się stało, że cztery gminy dostąpiły zaszczytu w naszym powiecie, że otrzymały środki finansowe na realizację przedsięwzięć o których mowa- poinformował wójt gminy Przykona Mirosław Broniszewski dodając, że środków finansowych zawsze brakuje, a potrzeb jest jak wie każdy coraz więcej.
 
Radości z przekazywanych środków nie krył też wicemarszałek Krzysztof Grabowski, choć jak wspomniał czasy na realizację inwestycji, są trudne.
 
—Bardzo serdecznie gratuluję, cieszę się, że możemy podpisać umowy i życzę przede wszystkim, żeby udało się je zrealizować w czasach, kiedy wszystko jest bardzo drogie. Zdaję sobie sprawę z tego, że do tych środków trzeba będzie trochę dołożyć, możliwe że nawet więcej, niż Państwo planowaliście- mówił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.
.
Dofinansowania w ramach podpisanych umów trafią do czterech samorządów oraz jednostki OSP Cisew. Gmina Przykona otrzyma środki na budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Laski, której celem jest wzmocnienie infrastruktury rekreacyjnej, sportowej i wypoczynkowej na obszarze Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju T.U.R.

Kwota pomocy wynosi 152 712 zł. Gmina Kawęczyn zrealizuje zadanie polegające na budowie parkingu w ciągu drogi wewnętrznej oraz chodnika dla potrzeb placu rekreacyjno-sportowego w miejscowości Kawęczyn, której celem jest poprawa atrakcyjności miejsca rekreacji w miejscowości Kawęczyn poprzez odpowiednią infrastrukturę w postaci chodnika i parkingu w czasie wdrażania LSR. Kwota pomocy wynosi 152 712 zł. W gminie Malanów zaplanowano budowę placu zabaw, której celem jest rozwój oferty spędzania czasu wolnego w oparciu o zintegrowane zasoby poprzez budowę placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą, która pozytywnie wpłynie na promocję i integrację zasobów obszaru działania Turkowskiej Unii Rozwoju – T.U.R. Kwota pomocy wynosi 114 259 zł. Jednostka OSP w Cisewie zadba o stworzenie miejsca do wypoczynku, której celem jest rozwój oferty spędzania czasu wolnego w oparciu o zintegrowane zasoby. Kwota pomocy wynosi 58 268 zł. W Korytkowie na terenie gminy Turek również powstanie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli wypocząć. Przyznana kwota wsparcia na ten cel to 65 711 zł.
 
Konkurs „Uzależnienia sprzyjają HIV” rozstrzygnięt...
PGKIM informuje: URE zaakceptował nowa taryfę na p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.