Czy turkowianie będą bronić sądów?

dzis sedziowie jutro ty
Dziś sędziowie – jutro Ty - pod takim hasłem w środę, 18 grudnia w całej Polsce odbędą się manifestacje w obronie niezależnych i niezawisłych sądów. Do demonstracji przyłączyć mogą się także mieszkańcy Turku. 
 
W środę, punktualnie o godz. 18.00 przed budynkami sądów w całej Polsce będą gromadzić się ludzie, aby demonstrować przeciwko nowym przepisom dotyczącym sądownictwa. 
"Obywatelki i obywatele! PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu! Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu! Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego! To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu! 18 grudnia wyjdźmy na ulice w całej Polsce - solidarni z sędziami! Dziś Sędziowie - jutro Ty!"
 
Tymi słowami do udziału w manifestacjach zachęcają w intenecie stowarzyszenia sędziów Iustitia i Themis, stowarzyszenie adwokatów Defensor Iuris, stowarzyszenie prokuratorów Lex Super Omnia, Inicjatywa Wolne Sądy, Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Akcja Demokracja, Front Europejski i Helsińska Fundację Praw Człowieka. 
 
Protesty odbędą się m.in. w Koninie i Kaliszu. Turku na mapie jeszcze nie ma, jednak każdy, kto chce walczyć o niezawisłość sądów może przyjść przed gmach Sądu Rejonowego o godz. 18.00 i włączyć się w ten sposób do akcji „Dziś sędziowie – jutro Ty”. 
Dobra: Samorządy „wmiksowane” w śmieci, a płacą mi...
Kawęczyn: Małżeństwa złotem, diamentem i żelazem p...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Taka prawda w środa, 18 grudzień 2019 05:55

Nadzwyczajna kasta lobbuje. Chcą pozostać bezkarni i stanowić państwo w państwie. Nie dajmy się manipulować - musi społeczna kontrola tej władzy.

Nadzwyczajna kasta lobbuje. Chcą pozostać bezkarni i stanowić państwo w państwie. Nie dajmy się manipulować - musi społeczna kontrola tej władzy.
Gość - Zofia w wtorek, 17 grudzień 2019 23:00

no to jutro pokaże się bezstronność sędziów

no to jutro pokaże się bezstronność sędziów
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.