Czy uda się znaleźć rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci Michała Rosiaka?

Zaginięcie Michała Rosiaka

Zaginięciem w połowie stycznia 19-letniego mieszkańca Turkowic żyła niemal cała Polska. Spontaniczne akcje jego poszukiwania organizowane przez zwykłych ludzi, liczne ogłoszenia i działania podejmowane w mediach społecznościowych nie przyniosły jednak oczekiwanego skutku. Na początku marca ciało Michała Rosiaka zostało wyłowione z Warty w okolicach Obornik.

Gdy 4 marca w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu przeprowadzono sekcję zwłok rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski potwierdził ich tożsamość. Przyznał, że w ubraniu znajdował się portfel zaginionego, a przeprowadzone oględziny nie ujawniły żadnych śladów działania osób trzecich. Wówczas nic więcej nie było można powiedzieć, ponieważ zlecono dodatkowe badania, których przeprowadzenie miało potrwać 6 tygodni.

Z informacji jakie udało się uzyskać portalowi iTurek.net z poznańskiej prokuratury wynika, że po upływie tego czasu wciąż nie posiada ona wystarczających danych. Na 30 kwietnia wskazano nowy termin zakończenia prowadzonego śledztwa.

Głos Wielkopolski, powołując się na prof. Czesława Żabę – szefa ZMS-u w Poznaniu, podaje, że przeprowadzone w sprawie badania toksykologiczne nie wykazały w ciele obecności narkotyków lub środków odurzających. Natomiast dodatnia temperatura, która w tamtym okresie panowała, przyczyniła się do pogłębienia jego rozkładu na tyle, że biegłym nie udało się odpowiedzieć na kluczowe pytanie czy Michał Rosiak żył jeszcze w momencie wpadnięcia do Warty. Nie wskazali oni również bezpośredniej przyczyny zgonu chłopaka.

Prawdopodobnie śledczy wykonali badanie na obecność okrzemek w narządach wewnętrznych. Są to organizmy żyjące w wodzie, które dostają się do ciała ludzkiego, kiedy dana osoba znajduje się pod wodą i tonie. W oparciu o fakt ich obecności w miąższu narządów można stwierdzić czy dana osoba w momencie wpadnięcia do wody miała zachowane funkcje życiowe. Jak przyznaje prof. Żaba nie jest to jednak rutynowe badanie, a jego wartość dowodowa nie jest zbyt doniosła. Podobne badanie przeprowadzono w sprawie Ewy Tylman.

Co zaszło się na poznańskich Garbarach 17 stycznia w nocy między 1.36 a 2.25? No to pytanie wciąż próbuje odpowiedzieć poznańska prokuratura prowadząca śledztwo. Możliwe, że mimo podjętych czynności, nie uda się ustalić co wydarzyło się feralnej nocy.
Nauczyciele zawieszają strajk. W wielu szkołach tr...
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w czwartek, 25 kwietnia 2019 09:52

Czemu portal rozgrzebuje cierpienie rodziny i nie pozwoli jej przeżyć żałoby e spokoju?

Czemu portal rozgrzebuje cierpienie rodziny i nie pozwoli jej przeżyć żałoby e spokoju?
Gość
czwartek, 28 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.