Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Czyste Powietrze " dla trzech gmin z powiatu tureckiego

Program Czyste Powietrze

Z poszczególnymi Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumienie w sprawie realizacji Programy Czyste podpisało łącznie 424 gminy. Wśród nich znalazły się też te z powiatu tureckiego.

Zmienione zasady, które umożliwiają gminom udział w procesie wdrażania Programu Czyste Powietrze weszły w życie pod koniec lipca. Na mocy porozumień możliwe jest przyjmowanie wniosków o dofinansowanie na ten cel.

Jak informuje PAP do 1 sierpnia porozumienie podpisało 424 gminy z czego najwięcej z województwa mazowieckiego i wielkopolskiego.
Rozmowy z kolejnymi gminami trwają, a jak informuje minister środowiska Henryk Kowalczyk. Zainteresowanych współpracom z wojewódzkimi funduszami jest łącznie 600 gmin.

Na dzień 26 lipca złożono około 70 tysięcy wniosków na 1 mld 580 mln zł. Najwięcej wniosków złożono w wojewódzkim funduszu w Katowicach i kolejno w Krakowie i Warszawie.

Jeśli chodzi o powiat turecki gminy, które podpisały porozumienie w sprawie realizacji Programu Czyste Powietrze podpisały Dobra, Tuliszków oraz Turek.

Źródło: PAP
Policjanci KPP w Turku poszukują sprawcy kradzieży...
Kto odpowiada za wzrost cen???

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.