Dać nowy wiatr regionalnym przedsiębiorcom

Turecka Izba Gospodarcza

W Turku powstaje miejsce, w którym na lokalnych przedsiębiorców czekać będą usługi pozwalające im się rozwijać i poszukiwać nowych rozwiązań. W mury Centrum Biznesu i Innowacji Tureckiej Izby Gospodarczej, bo o nim mowa, uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

Na placu rozpoczętej niedawno budowy przy ul. Żeromskiego stawili się nie tylko pracownicy Tureckiej Izby Gospodarczej z prezesem Markiem Sawickim na czele, ale też przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji i instytucji.

- Cieszę się, że spotykamy się na prawdziwej budowie. Planujemy tutaj prowadzenie szerokiego wachlarza usług dla przedsiębiorców. Chcemy dać nowy wiatr regionalnym przedsiębiorcom, będzie tu biuro doradztwa biznesowego, biuro dla firm nowo inkubowanych, biuro pomocy dla inwestorów, którzy chcą zainwestować swój kapitał. Będziemy to prowadzić na nowoczesnej technologii z nowoczesnym oprogramowaniem, systemie mieszanym - na sali ale też internetowo, co zaoszczędzi czas i zlikwiduje problemy logistyczne. Chcemy zrobić szeroki wachlarz usług, którego nasi przedsiębiorcy poszukiwali w dużych ośrodkach, przede wszystkim w Warszawie - mówił prezes Tureckiej Izby Gospodarczej.

Budowa centrum jest możliwa w dużej mierze dzięki dofinansowaniu w kwocie 1 412 914,20 zł, które pozyskano w ramach poddziałania 1.3.2 WRPO na budowę nowej infrastruktury dla biznesu i nauki w Turku. Wartość całości przedsięwzięcia oszacowana na ponad dwa miliony złotych. Wewnątrz przedsiębiorcy znajdą nowoczesną prototypownię, nowoczesną salę szkoleniową, a także m.in. pełną innowacyjnych rozwiązań salę szkoleniową.

Prezes Marek Sawicki podziękował wszystkim, którzy cegiełka po cegiełce budowali prestiż Tureckiej Izby Gospodarczej, a także poprzednim właścicielom działki, na której postaje budynek - Ewie i Andrzejowi Opłatkom. Słów uznania nie szczędził także starosta Dariusz Kałużny.

- Pragnę wyrazić wielkie uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do prowadzenia tego przedsięwzięcia. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejsza uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę centrum przyczyni się do wspierania, rozwoju i większej konkurencyjności przedsiębiorców z naszego regionu - mówił starosta powiatu tureckiego, przywołując także słowa Henry’ego Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces".

Jeśli prace będą szły zgodnie z planem budowa zakończy się jesienią tego roku. Dzięki temu Turecka Izba Gospodarcza wkroczy na nowy, wyższy poziom funkcjonowania.

SEO - realne zagrożenie dla telewizji
Przykona: Wyprzedzając doprowadziła do wypadku w L...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Marianna w czwartek, 11 kwiecień 2019 10:43

A klecha pojawił się tam jako kto? Czy jako przedstawiciel największego międzynarodowego koncernu sprzedającego ściemę? Czarno widzę te biznesy!!! A ile zgarnął za szamańskie rytuały? Czy biznesmenami w Turku są tylko katolicy?

A klecha pojawił się tam jako kto? Czy jako przedstawiciel największego międzynarodowego koncernu sprzedającego ściemę? Czarno widzę te biznesy!!! A ile zgarnął za szamańskie rytuały? Czy biznesmenami w Turku są tylko katolicy?
Gość - RTS w piątek, 12 kwiecień 2019 00:01

Kobito daj se siana. Komentarz wiele wnoszacy.

Kobito daj se siana. Komentarz wiele wnoszacy.
Gość
niedziela, 05 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.