Dar, którego powinniśmy strzec. Turkowianie uczcili rocznice odzyskania niepodległości

11 listopada

Dzisiaj obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach Ojczyzna na nowo odrodziła się. Każdego roku 11 listopada w całym kraju świętujemy to wyjątkowe wydarzenie przypominając jednocześnie, że wolność nie jest dana raz na zawsze.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele samorządów, organizacji i placówek, mieszkańcy Turku oraz przyjaciele z partnerskiego miasta Wiesmoor.

-11 listopada to dzień szczególny. My Polacy dobrze wiemy, że dzisiejszy dzień nie jest dniem zwyczajnym. Jest dniem wyjątkowym, gdyż 104 lata temu, w 1918 roku w dziejach naszego narodu miały miejsce wydarzenia, które na zawsze zapisały się na kartach historii Polski, Europy i całego świata. Po 123 latach niewoli wiele pokoleń naszych rodaków, po cierpieniach i represji Polska odzyskała niepodległość. Historia pokazała, że wolność wywalczona w 1918 roku nie jest nam dana raz na zawsze. Jest darem, którego my dzisiaj powinniśmy strzec- mówił burmistrz Romuald Antosik.

O walce narodu oraz wielkim duchu Polaków przypomniał podczas przemówienia poseł Tomasz Nowak.

Na wniosek Stowarzyszenia Ziemia Turkowska odznakę honorową „Zasłużony dla Miasta Turku” otrzymał wieloletni redaktor „Echa Turku” Andrzej Jarek. Od lat jest on znanym i aktywnym mieszkańcem miasta. Komentator życia społecznego, politycznego i gospodarczego naszego rejonu.

Uroczystą chwilą wydarzenia było złożenie pod pomnikiem Orła Białego symbolicznych wiązanek kwiatów w hołdzie tym, którzy oddali życie za obronę Ojczyzny.

Na zakończenie przed mieszkańcami miasta wystąpiła młodzież z Miejskiego Domu Kultury w Turku, która poruszyła i przypomniała o ważnych wydarzeniach historii.

 

Malanów: Łączmy się w pracy i walce o niepodległoś...
Kawęczyn: Narodowe Święto Niepodległości w Tokarac...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - liocat w sobota, 12 listopada 2022 11:06

Redaktora można nie lubić i się z nim zgadzać ale odznaczenie mu się należało .Mówisz Echo Turku myślisz Jarek. Jest zapamiętany jako komentator tego co się w Turku działo i nikt mu tego nie zabierze.

Redaktora można nie lubić i się z nim zgadzać ale odznaczenie mu się należało .Mówisz Echo Turku myślisz Jarek. Jest zapamiętany jako komentator tego co się w Turku działo i nikt mu tego nie zabierze.
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.