Darcie pierza i dobra zabawa dla każdego, czyli tradycyjny „pierzok” w Bibiannie

Tradycyjny pierzok w Bibiannie
Bibianna to niewielka miejscowość w gminie Malanów. Od lat jednak znana jest z tego, że na dwa wieczory ożywa tam zapomniana tradycja - pierzok, który integruje całą lokalną społeczności.
 
 
Jeszcze stosunkowo niedawno, bo w latach 80. ubiegłego wieku zimowe wieczory w wielu domostwach upływały pod znakiem darcia pierza. Do gospodyń przychodziły znajome, krewne i sąsiadki, aby skubać pierze. Trzeba było wiedzieć, w jaki sposób dobrze oddzielać chorągiewki i puch od twardych stosin. Pracy towarzyszyły śpiewy, opowieści i dowcipy. 
 
Nieco zapomniana tradycja odżyje na nowo już w najbliższy weekend. Pierzok rozpocznie się w piątek, 18 listopada o godz 18.00 w świetlicy Wiejskiej w Bibiannie. Oprócz darcia pierza organizatorzy zadbali o to, aby nikt nie narzekał na nudę. Będą zatem zajęcia plastyczne, wspólne gry planszowe, tańce i śpiewy. W sobotę natomiast swoje talenty zaprezentują zespoły „Jarzębinki”, „Tradycja” oraz Stowarzyszenie „Razem dla Cekowa”. To wszystko w radosnej atmosferze i przy swojskich smakołykach. 
 
Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków budżetu Gminy Malanów w ramach wspierania realizacji zadań pożytku publicznego w 2022 roku w zakresie kultury. 
 
 
Kobieta przekazała pieniądze oszustom. Straciła 20...
Zmiana w turkowskiej strefie płatnego parkowania

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.