Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dariusz Grajkowski Człowiekiem Roku Powiatu Tureckiego

Dariusz Grajkowski Człowiek Powiatu Tureckiego

Przyznawany corocznie tytuł Człowieka Powiatu Tureckiego oraz nagrodę - Złoty Herb Powiatu Tureckiego otrzymał w tym roku Dariusz Grajkowski, prezes oddziału PTTK Turek.

Tegoroczny laureat dzięki swojej wytrwałej i wieloletniej pracy doprowadził do założenia w 2007 r. Integracyjnego Klubu Turystycznego PTTK Ziemi Tureckiej, a od 2014 r. jest Prezesem Oddziału PTTK Turek.

W ramach statutowych zadań oddział PTTK w Turku prowadzi działania związane z turystyką pieszą, rowerową, jeździecką i krajoznawczą. Oddział PTTK w Turku pod zarządem Daraiusza Grajkowskiego organizuje wielopokoleniowe imprezy o charakterze turystycznym, w których uczestniczą zarówno najmłodsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów jak i osoby dorosłe, w tym emeryci i renciści oraz duża grupa osób niepełnosprawnych ruchowo i umysłowo.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Zarząd Główny PTTK w Warszawie, w Ogólnopolskim Konkursie dla Oddziałów PTTK na Najlepszą Programową Ofertę Turystyczną w 2018 r. dla Niepełnosprawnych Turystów i Krajoznawców - I miejsce w Polsce przyznał Oddziałowi PTTK w Turku.

Z inicjatywy Dariusza Grajkowskiego została utworzona i zatwierdzona przez Krajowe Kolegium Krajoznawcze Zarządu Głównego PTTK - 5 stopniowa Odznaka Krajoznawcza Ziemi Tureckiej: Dziecięca, Popularna, Brązową, Srebrna, Złota, oraz Honorowa Odznaka Krajoznawcza Ziemi Tureckiej, co stanowi niekwestionowany element promocji Powiatu Tureckiego. Odznaki posiadają statut odznak ogólnopolskich. Starać się o nie mogą turyści z całej Polski, nie tylko z Powiatu Tureckiego, a książeczka turystyczna jest sygnowana Herbem Powiatu Tureckiego.

Wspomnieć trzeba, że oddział PTTK w Turku szeroko współpracuje z powiatem tureckim i innymi samorządami z powiatu tureckiego ze szkołami podstawowymi z powiatu tureckiego, ZST i ZPEW w Turku oraz ZSR w Kaczkach Średnich, klubami jeździeckimi, Nadleśnictwem Turek, Muzeum Miasta Turek, GOK „WOZOWNIA” w Kolnicy oraz jednostkami policji i straży oraz ze środowiskiem osób niepełnosprawnych Powiatu Tureckiego.

Waldemar Witczak z Psar Rolnikiem Roku 2018
1000 zł dla każdego – spotkanie z Maciejem Szlinde...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.