„Dbając o środowisko należy zacząć od siebie…”, czyli Marian Selewski Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko

Marian Selewski Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko 2018

Wyjątkowe wyróżnienie przyznawane rok rocznie przez Turecki Klub Ekologiczny otrzymał dzisiaj, tj. 1 lutego Marian Selewski. Dzięki swojej ciężkiej pracy i pasji został on Człowiekiem Zatroskanym o Środowisko.

Kapituła Konkursowa brała głównie pod uwagę upór, konsekwencję, zabieganie o czyste i zdrowe środowisko naturalne, zdrowy tryb życia, a także skalę i zasięg działania zgłoszonych do nagrody kandydatów. Nie bez znaczenia była promocja powiatu tureckiego i miastu. W tym roku o tytuł walczyły trzy osoby- Marian Salewski, Dariusz Grajkowski oraz państwo Jolanta i Remigiusz Kurzawa.

Tegoroczny tytuł Człowieka Zatroskanego o Środowisko A.D. 2018 otrzymał Marian Salewski. Jest on twórcą Państwowego Domu Dziecka w Nowym Świecie. Obecnie od ponad 15 lat prowadzi Dom Rodzinny Przystań w Ogorzelczynie. W ramach jego prowadzenia realizuje z młodzieżą i dziećmi zagadnienia dotyczące ochrony środowiska oraz zdrowego trybu życia. Wraz z wychowankami bierze udział w wielu akcjach promujących ekologię, pomagają przy budowie skalniaków, dbają o najbliższe otoczenie. Przy Rodzinnym Domu Dziecka pan Marian zrealizował przedsięwzięcia mające na celu ochronę środowiska takie jak przydomowa, biologiczna oczyszczalnia ścieków z przepompownią, mikroinstalacja elektroenergetyczna z panelami fotowoltaicznymi, selektywna zbiórka odpadów do produkcji biohumusu przy pomocy dżdżownic kalifornijskich. Marian Selewski jest laureatem wielu wyróżnień i odznaczeń. Swoim życiem jako człowiek i wychowawca stanowi doskonały przykład postawy społecznej i ekologicznej.

-Chciałbym serdecznie podziękować członkom Klubu Ekologicznego oraz Kapitule za dostrzeżenie moich starań o ochronę środowiska. Nie mógłbym dokonać tych działań bez udziału mojej rodziny, akceptacji mojej żony. Dbając o środowisko, żeby dbać o nie w szerszym gronie, szerszym zasięgu, trzeba zacząć od siebie i najbliższego środowiska. I myślę że to mi się udaje. Zaszczepiam tym moich wychowanków już od długiego czasu, bo tą opieką społeczną zajmuję się krótko bo dopiero 29 rok- mówił laureat.
 
Wideo: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc...
PosGlanc Tomasz Glanc firmą roku 2018

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Ekoplankton w sobota, 02 luty 2019 16:35

Też mam panele fotowoltaiczne na dachu ścieki odprowadzam do kanalizacji segreguje śmieci posiadam kompostownik z dżownicam uprawiam ekologiczne warzywa choruje kury czy mogę zostać człowiekiem roku zatroskanym o środowisko naturalne?

Też mam panele fotowoltaiczne na dachu ścieki odprowadzam do kanalizacji segreguje śmieci posiadam kompostownik z dżownicam uprawiam ekologiczne warzywa choruje kury czy mogę zostać człowiekiem roku zatroskanym o środowisko naturalne?
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.