Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dla Agaty dzielili się tym, co najcenniejsze. Tłumy na zbiórce krwi

Zbiórka krwi

Agata Pilarska ma 17 lat. Jest wolontariuszką i zawsze chętnie niosła pomoc potrzebującym. Dziś sama jej potrzebuje. Zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Specjalnie dla niej zorganizowano zbiórkę krwi, dzięki której możliwe będzie kontynuowanie leczenia. Liczba osób, które zdecydowały się pomóc przeszła najśmielsze oczekiwania.

Agata jest mieszkanką gminy Turek. Jako wolontariuszka wiele razy pomagała potrzebującym i angażowała się w akcje charytatywne. Teraz nadszedł moment, kiedy ona sama potrzebuje pomocy. Niestety, zamiast rozpocząć z rówieśnikami rok szkolny, musiała rozpocząć trudne leczenie. Zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Czeka ją wiele ciężkich zabiegów - chemioterapia i przetaczanie krwi.

Właśnie dlatego w Centrum Wolontariatu w Turku, przy ul. Kaliskiej 47 zorganizowano specjalną zbiórkę krwi, a chętnych, aby podzielić się tym najcenniejszym z leków nie brakowało. Od samego rana przed Centrum Wolontariatu ustawiały się kolejki chętnych do tego, by wesprzeć nastolatkę dzieląc się bezcennym darem życia. Dla nich to chwila spędzona na pobieraniu krwi - dla Agaty szansa na dalszą terapię.

Chętnych, by pomóc agacie było ponad 250 osób, natomiast ostatecznie krew oddało 141, co daje ponad 63 litry krwi.

Dziękujemy!


Siódmy zgon przez COVID-19 w powiecie tureckim
Dostawcze auto wjechało w ogrodzenie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.