Dla ratowania życia

Dla ratowania życia

Dwa automatyczne defibrylatory zakupiło Miasto Turek. To urządzenia, służące do szybkiego przywrócenia akcji serca. Są łatwe w obsłudze, a z ich pomocą życie może uratować każdy.

Automatyczne defibrylatory zewnętrzne, w skrócie AED, to urządzenia, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej osoby poszkodowanej, analizują rytm serca i określają, czy poszkodowany wymaga defibrylacji, czyli zastosowania impulsu elektrycznego prądu stałego dla zatrzymania migotania komór i przywrócenia prawidłowej akcji serca. Urządzenia te są z założenia proste w użyciu i mogą być obsługiwane przez osoby bez takiego przygotowania. Defibrylator bowiem po uruchomieniu wydają jasne komendy w języku polskim i podpowiadają, krok po kroku, co należy zrobić.

Miasto Turek zakupiło dwa defibrylatory automatyczne. Jeden został na stałe umieszczony na terenie pływalni krytej, w sąsiedztwie kas. Prowadzą do niego zielone strzałki z napisem AED. Drugi defibrylator jest przenośny, znajduje się w specjalnej torbie. Będzie można wykorzystywać go np. podczas imprez plenerowych czy innych wydarzeń. W ten sposób mieszkańcy naszego miasta będą lepiej zabezpieczeni w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń związanych z zatrzymaniem akcji serca. Dzięki defibrylatorom w szybkim czasie tę akcję można przywrócić.

O zakupie defibrylatorów zdecydowali mieszkańcy, wybierając ten projekt do realizacji podczas ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/dla-ratowania-zycia#sigProId9879ad190b

Puchar Polski Shidokan w Łasku
Medalistki Mistrzostw Polski

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 11 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.