Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Dla Turku remonty dróg, dla wszystkich Nowa Piątka PiS

Poseł Ryszard Bartosik

W sobotę na konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił część nowych założeń programowych. Podczas poniedziałkowej konferencji przybliżył je poseł Ryszard Bartosik, opowiadając przy okazji o planach dla Turku i powiatu.

Była już „Piątka Morawieckiego”, a teraz PiS zaprezentował założenia nazywane „Nową Piątką PiS” bądź „Piątką Kaczyńskiego. Jak podkreślał Ryszard Bartosik, propozycje dotyczą spraw ktore interesują Polaków i mieszkańców powiatu tureckiego. Wprowadzone zostanie nowe rozwiązanie jeśli chodzi o program 500 plus. Od 1 lipca objęte zostaną nim wszystkie dzieci, rodziny otrzymają pieniądze także na pierwsze dziecko.

- To rewolucyjne posunięcie, bardzo kosztowne, ale dzięki właściwej polityce fiskalnej, dzięki temu, że stan budżetu jest dobry możemy to rozwiązanie wprowadzić - mówił poseł.

Drugi punkt dotyczy specjalnego rozwiązania dla emerytów. Około 1 maja otrzymają oni tzw. 13. emeryturę w wysokości 1100 zł. Dalej na liście znalazło się przywracanie połączeń w ruchu osobowym, a więc powrót do dobrego funkcjonowania PKS-ów tak, aby Turek i miejscowości powiatu tureckiego nie były odcięte od świata. Tym, co ma przekonać młodych ludzi jest zwolnienie ich z podatku PIT do ukończenia 26 lat. Wszystkich pracujących czekać ma obniżenie kosztów pracy, przez co w portfelach Polaków znaleźć się mają dodatkowe pieniądze.

- To możliwe bo rozsądnie podchodzimy do naszej pracy, po kilku latach stan budżetu jest dobry, jest nas na to stać, pokazujemy Polakom, grupom zawodowym, że chcemy ich wspierać. Są to propozycje dla młodych, ale też do tych, którzy aktywność zawodową już skończyli - podsumowywał poseł, dodając, że polityka PiS jest nakierowana na zrównoważony rozwój.

Ryszard Bartosik wspomniał również, co w najbliższym czasie planowane jest w samym Turku i powiecie. To przede wszystkim przebudowa ul. Uniejowskiej na wysokości obecnej Szkoły Muzycznej i dalej w kierunku Przykony, ale też kompleksowy remont drogi krajowej nr 83 w stronę Sieradza oraz ścieżka rowerowa przy drodze biegnącej z Tuliszkowa do Turku.


 

Konferencja prasowa posła Ryszarda Bartosika

Kawęczyn: Dwa auta zderzyły się w Ciemieniu. Mężcz...
„Potrzebujemy nowego samochodu ciężkiego”, czyli s...

Podobne wpisy

 

Komentarze 6

Gość - miesiączka smoleńska w czwartek, 10 marca 2022 21:03

Spójrzcie na Bartosika .Czy te oczy mogą kłamać hi hi hi chyba nie .Jeszcze kolejką z Kowali Pańskich prowadzoną przez krugera i karskiego jako konduktor pojedziemy na zakupy do Lidla w Turku .Zobaczycie

Spójrzcie na Bartosika .Czy te oczy mogą kłamać hi hi hi chyba nie .Jeszcze kolejką z Kowali Pańskich prowadzoną przez krugera i karskiego jako konduktor pojedziemy na zakupy do Lidla w Turku .Zobaczycie :)
Gość - jaja w czwartek, 10 marca 2022 16:30

Bartosik na premiera!:-)

Bartosik na premiera!:-)
Gość - Wit w wtorek, 26 lutego 2019 18:53

Ścieżka rowerowa z Tuliszkowa do Turku to nowość, chyba że to rok cudów.

Ścieżka rowerowa z Tuliszkowa do Turku to nowość, chyba że to rok cudów.
Gość - x w wtorek, 26 lutego 2019 09:29

Te remonty dróg, to będą przed obiecaną koleją, czy po koleji?

Te remonty dróg, to będą przed obiecaną koleją, czy po koleji?
Gość - Obywatel w poniedziałek, 25 lutego 2019 23:43

Mam nadzieję, że ciemny lud jak mówił prezes TVP PiS Kurski już tego nie kupi. Chcą nas kupić przed wyborami za nasze pieniądze i jeszcze bezczelnie Szydło mówi że to prezenty od Kaczyńskiego. Panu sołtysowi dziękujęmy razem z jego misiewiczami.

Mam nadzieję, że ciemny lud jak mówił prezes TVP PiS Kurski już tego nie kupi. Chcą nas kupić przed wyborami za nasze pieniądze i jeszcze bezczelnie Szydło mówi że to prezenty od Kaczyńskiego. Panu sołtysowi dziękujęmy razem z jego misiewiczami.
Gość - Gość w poniedziałek, 25 lutego 2019 22:49

Drogi to stara śpiewka, już w tamtym roku przed wyborami ta bajka była. A tzw piątka to dopiera ściema; dla pielęgniarek kasy nie ma, kolejki do lekarza coraz dłuższe, dla budżetówki kasy nie ma, dla niepełnosprawnych kasy nie ma tylko na kiełbasę wyborczą jest

Drogi to stara śpiewka, już w tamtym roku przed wyborami ta bajka była. A tzw piątka to dopiera ściema; dla pielęgniarek kasy nie ma, kolejki do lekarza coraz dłuższe, dla budżetówki kasy nie ma, dla niepełnosprawnych kasy nie ma tylko na kiełbasę wyborczą jest:(
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.