Dłuższy czas na złożenie PIT

PiT

• Czas na złożenie zeznania podatkowego z przepisami - mija z końcem kwietnia.
• W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, podatnicy otrzymają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem.
• Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja nie będzie się wiązała z sankcjami ze strony administracji skarbowej.

To ważne szczególnie dla osób prowadzących działalność gospodarczą -te bowiem muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego.

Pozostali podatnicy rozliczający się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) od 15 lutego mają już dostęp do automatycznie przygotowanego zeznania w usłudze Twój e-PIT. Już teraz można je zmodyfikować, albo zatwierdzić bez zmian i wysłać elektronicznie w kilku kliknięciach. W przypadku braku aktywności zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia. O ewentualnej konieczności dopłaty podatku urzędy skarbowe będą informować poszczególne osoby w maju.

Gdyby okazało się, że automatyczne zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno w usłudze Twój e-PIT lub w e-Deklaracjach, jak też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1% naszego podatku.

Twój e-PIT i e-Deklaracje znajdziesz na podatki.gov.pl. Na portalu dostępne są również wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:
• instruktaż,
• pytania i odpowiedzi,
• jak przekazać 1%,
• informacje w jęz. ukraińskim.

W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym. Dane kontaktowe znajdziesz na stronach poszczególnych urzędów na www.wielkopolskie.kas.gov.pl.
Triduum Paschalne: W Wielki Piątek pochylmy się na...
Ryszard Bartosik: Miliardy złotych popłyną do prze...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.