Dni Tuliszkowa w kulinarnej odsłonie

Dni Tuliszkowa 2019

Tradycją stało się, że podczas Dni Tuliszkowa poszczególne sołectwa przygotowują swoje kulinarne wizytówki. Tegoroczne prezentacje były wyśmienite, a ich twórcy otrzymali dyplomy oraz podziękowania.

Od kilkunastu lat sołectwa z gminy Tuliszków dwoją się i troją aby przygotować najbardziej smakowitą prezentację. W tym roku nie było w tym względzie wyjątku. Stoły uginały się od smakołyków. Królowały tradycyjne potrawy w nowych odsłonach i domowe wypieki, do których każda z gospodyń dodała szczyptę własnej inwencji. Efekty zachwycały gości Dni Tuliszkowa, którzy z ochotą próbowali przygotowanych dań.

Autorzy wszystkich prezentacji otrzymali specjalne podziękowania z rąk burmistrza Krzysztofa Romana i Mirosława Rojka, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Dyplomy trafiły do Urszuli Fabiańskiej - sołtysa Grzymiszewa, Anny Walczak - prezesa Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy wsi Krępa, Małgorzaty Wojciechowskiej - sołtysa Piętna, Przemysława Druszcza - sołtysa Rudy, Józefa Fabiańskiego - sołtysa Sarbicka, Barbary Radzimskiej ze Smaszewa, Aleksandry Nawary z Tarnowej, Haliny Wszędybył z Wielopola, Lidii Barbusińskiej z Wróbliny, Anny Zielińskiej z Zadwornej, a także Alicji Siepki - przewodniczącej Rady Samorządu Mieszkańców Tuliszkowa.

fot.M.JAC

„Bezpieczne dziecko na wakacjach” w Przedszkolu Sa...
"Tamta dziewczyna" zakończyła Dni Tuliszkowa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.