Do fryzjera przed majówką nie pójdziemy. Obostrzenia w Wielkopolsce utrzymane

Utrzymanie obowiązujacych ograniczeń
Nasz region znalazł się wśród pięciu województw, gdzie rząd zdecydował się na utrzymanie dotychczas obowiązujących ograniczeń. Jest to związane z utrzymującym się wysokim wskaźnikiem zakażeń. 
 
 
 
 
-  Jeżeli chodzi o województwa, gdzie mamy sytuację trudną, czyli woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie, to utrzymujemy w nich obowiązujące dotychczas obostrzenia  - zapowiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to, że w najbliższych dnia wciąż zamknięte będą m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, a nauka w szkołach podstawowych będzie realizowana zdalnie, również dla uczniów klas I-III.
 
W przypadku pozostałych 11 województw wprowadzono stopniowe luzowanie ograniczeń. Od poniedziałku, 26 kwietnia dzialalność rozpoczną fryzjerzy i kosmetyczki, a w systemie hybrydowym do nauki powrócą najmłodsi uczniowie. Według zapowiedzi ministra Niedzielskiego, w środę 28 kwietnia ma zostać przedstawiony bardziej szczegółowy plan dotyczący "różnych branż gospodarki", m.in. branży gastronomicznej, hotelarskiej, a także organizacji przyjęć komunijnych oraz innych uroczystości. 
Prezes PSS Społem w Turku przeszedł na emeryturę
12 milionów na drogi w powiecie tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.