Do końca roku w szpitalu będzie tomograf. Umowa podpisana

Podpisanie umowy na tomograf

Ponad trzy miliony złotych - tyle kosztować będzie zainstalowanie tomografu wraz z adaptacją pomieszczeń na specjalistyczną pracownię. Dziś (29 września) podpisano umowę z firmą, która wygrała przetarg na wykonanie zadania.

-Jest to dzień szczególny w historii powiatu tureckiego. Przez wiele kadencji tak dużego przedsięwzięcia nie udało się zrealizować, ale ja po raz kolejny podziękować wszystkim włodarzom. Prawie wszyscy pokazali, że nie jest im obce życie i zdrowie mieszkańców powiatu tureckiego i nie tylko - mówił starosta Dariusz Kałużny, kierując podziękowania do włodarzy poszczególnych gmin, ale też w stronę posła Ryszarda Bartosika, który - co podkreślił starosta - był w cały projekt mocno zaangażowany. Gminy powiatu tureckiego - z wyjątkiem samorządu Tuliszkowa - przekazały łącznie kwotę 800 tys. zł, tyle samo stanowi pomoc ze strony rządu, a 1,2 mln zł na tomograf przeznaczył powiat turecki.

- Bardzo się cieszę, że mogę w tym spotkaniu uczestniczyć. Powiat turecki realizuje swoje cele i zarazem cele mieszkańców powiatu tureckiego. Zdrowie i życie mieszkańców stawia na pierwszym miejscu. Chciałbym podkreślić wielką współpracę wszystkich prócz Tuliszkowa samorządów. Ta współpraca jest bardzo cenna, a to chyba jeden z najdłuższych projektów realizowanych przez powiat. Dyskusje trwały, ale jednak udało się doprowadzić do szczęśliwego końca. Cieszę się, że premier Mateusz Morawiecki dotrzymał słowa. Będzie to służyć mieszkańcom powiatu tureckiego. Najważniejszy dla mieszkańców powiatu jest szpital - on musi być i musi funkcjonować na odpowiednim poziomie.

Cieszę się, że poszczególne gminy też swój wkład w to przedsięwzięcie mają. To ma ogromne znaczenie dla mieszkańców powiatu tureckiego. Współpraca przynosi pozytywne efekty. Dla samorządowców ochrona zdrowia, oświata , infrastruktura drogowa to najważniejsze zadania. Dobrze, że w szpitalu wszystkie inwestycje, pomysły realizowane są w ten sposób, że pozyskiwane są środki zewnętrzne, bo poprzez to można więcej inwestycji wykonać - mówił poseł Ryszard Bartosik.

Radości nie krył też dyrektor SP ZOZ w Turku, Krzysztof Sobczak.

- To kolejna miła chwila dla mieszkańców powiatu tureckiego. W trzecią dekadę XXI wieku wejdziemy z pracownią tomograficzną na terenie szpitala. Rzecz, która wydawała się rzeczą niewyobrażalną. Przyjmowano to z niedowierzaniem. Gdyby nie było zaangażowania samorządów, to nie byłoby aż tak dużej determinacji ze strony powiatu. Dzięki współpracy można osiągać duże cele. Na gwiazdkę będziemy mieć w szpitalu sprzęt wysokiej klasy - mówił dyrektor, dodając że od grudnia 2018 powiat turecki zainwestował w szpital ponad 8,5 mln zł.

O to, aby w szpitalu pojawił się tomograf zadba teraz wyłoniona w przetargu firma Solve Medical SP. z o.o., którą podczas podpisywania umowy reprezentował prezes Szymon Zambrzycki.
"Turek wczoraj i dziś". Zapraszamy na wystawę
12 mieszkań wyłączonych z użytkowania po wybuchu g...

Podobne wpisy

 

Komentarze 7

Gość - niezależny w środa, 30 wrzesień 2020 12:01

W końcu dyrektor z Pis-u się spisał .
Super! Oby tak dalej , jednak na gadaniu się nie skończyło.
Gratulację !!!

W końcu dyrektor z Pis-u się spisał . Super! Oby tak dalej , jednak na gadaniu się nie skończyło. Gratulację !!!
Gość - Kazimierz w środa, 30 wrzesień 2020 11:57

Jak się Pan boi przyjść ze złamaną nogą to lepiej nie przychodz , pojedz do Kalisza może takich jak Ty potraktują z należytą starannością.
Ciągle narzekać i narzekać , taki to nigdy nie dogodzi.
Ciesz się człowieku ,z tego co masz...

Jak się Pan boi przyjść ze złamaną nogą to lepiej nie przychodz , pojedz do Kalisza może takich jak Ty potraktują z należytą starannością. Ciągle narzekać i narzekać , taki to nigdy nie dogodzi. Ciesz się człowieku ,z tego co masz...
Gość - mieszkaniec w środa, 30 wrzesień 2020 11:51

W końcu coś konkretnego dla nas , mieszkańców, remonty i ciągle remonty a tu proszę...

W końcu coś konkretnego dla nas , mieszkańców, remonty i ciągle remonty a tu proszę...
Gość - misiu w środa, 30 wrzesień 2020 11:31

coz za nowoczesny szpital bedzie, lepiej niz w kaliszu lub koninie, do konca roku ma byc ale ciekawe ktorego , 2050 ? utaj to strach ze zlamana noga przyjsc do tego niby szpiatala a co dopiero na tomograf

coz za nowoczesny szpital bedzie, lepiej niz w kaliszu lub koninie, do konca roku ma byc ale ciekawe ktorego , 2050 ? :) utaj to strach ze zlamana noga przyjsc do tego niby szpiatala a co dopiero na tomograf :)
Gość - Obserwator w środa, 30 wrzesień 2020 10:49

Gratulacje !!!

Gratulacje !!!
Gość - Katarzyna w środa, 30 wrzesień 2020 10:47

Super Panowie dobra robota !!!

Super Panowie dobra robota !!!
Gość - Tsdeo w wtorek, 29 wrzesień 2020 19:57

Eeeee jest sukces, jest sesja zdjęciowa. No super, super. A tak przy okazji jak tam walka z korona wirusem ? Wygraliśmy już czy może chociaż remisujeny ????

Eeeee jest sukces, jest sesja zdjęciowa. No super, super. A tak przy okazji jak tam walka z korona wirusem ? Wygraliśmy już czy może chociaż remisujeny ????
Gość
środa, 25 listopad 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.