Do pożaru w Sun Garden mogła przyczynić się awaria

Sun-Garden

Biegły z dziedziny budownictwa stwierdził, że zatarcie łożyska mogło być przyczyną pożaru, który w styczniu wybuchł w hali Sun Garden w Malanowie. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Turku.

Przypomnijmy, że 14 stycznia 2020 r. w Malanowie, w zakładzie Sun Garden doszło do pożaru budynku o pow. 2400 m2, w którym znajdowały się trzy hale produkcyjne. W toku śledztwa przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem specjalistów z zakresu pożarnictwa, nadzoru budowlanego oraz instalacji urządzeń i aparatury elektrycznej, przedstawicieli PSP w Turku, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Turku, Starostwa Powiatowego w Turku i Urzędu Gminy w Malanowie.

Przesłuchano 10 świadków, zabezpieczono rejestratory kamer monitoringu zakładowego, dokumentację techniczną budynku, urządzeń, które uległy spaleniu oraz części urządzenia, tj. wytwornicy pary w postaci elementu silnika elektrycznego i dyszy palnika gazowego. Według wstępnych ustaleń biegłych przyczyną pożaru mogło być bowiem zatarcie łożyska wyżej wymienionego silnika elektrycznego.

W sprawie powołano biegłego z dziedziny budownictwa w zakresie instalacyjno-inżynieryjnej instalacji elektrycznych i sieci w celu stwierdzenia czy części wyżej wspomnianych urządzeń mogły przyczynić się czy też przyczyniły do powstania pożaru. Po uzyskaniu wspomnianej opinii planowane jest powołanie biegłego z dziedziny pożarnictwa.

W zależności od wniosków zostaną podjęte dalsze czynności procesowe w śledztwie. Zespół biegłych oceni również czy w hali działały zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Dobra: Prokuratura zbada czy inspekcja w ubojni dz...
Niezwykłe działanie kosmetyków z aloesem

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Spec w czwartek, 27 lutego 2020 08:33

Jak można stwierdzić, że łożysko spowodowało pożar? Co najwyżej źle dobrane zabezpieczenie dla silnika..
Pozdrawiam

Jak można stwierdzić, że łożysko spowodowało pożar? Co najwyżej źle dobrane zabezpieczenie dla silnika.. Pozdrawiam
Gość
środa, 07 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.